Oyunu en çok artıran partinin ilçe başkanı konuştu

1 Kasım Genel Seçimleri’nde, son genel seçimlere oranla oyunu en çok artıran siyasi parti olan AK Parti’nin Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Oyunu en çok artıran partinin ilçe başkanı konuştu
 1 Kasım Genel Seçimleri’nde, resmi olmayan sonuçlara göre Türkiye genelinde AK Parti yüzde 49.48, CHP yüzde 25.31, MHP yüzde 11.90 ve HDP yüzde 10.75 oranında oy alarak başarı geçen siyasi partiler oldu. Barajı geçen partilerden AK Parti, seçimde kazandığı milletvekillikleriyle, 1 Kasım Genel Seçimleri’nden tek başına iktidar çıkan taraf oldu.

 Seçimlerin Yatağan ayağında ise, 7 Haziran Genel Seçimleri’ndeki gibi birinci parti CHP, ikinci parti AK Parti, üçüncü parti MHP ve dördüncü parti HDP oldu. Resmi olmayan sonuçlara göre Yatağan’da CHP 14 bin 342 oyla yüzde 46.5, AK Parti 9 bin 993 oyla yüzde 32.4, MHP 4 bin 882 oyla yüzde 15.8 ve HDP 433 oyla yüzde 1.40 başarı elde etti.

Son genel seçimlerde, Yatağan’da 8 bin 645 oy almayı başaran AK Parti, bin 348 oyla Yatağan’da oyunu en çok artıran parti olarak 1 Kasım Genel Seçimleri’nde, 9 bin 993 oy alırken, partinin Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, muhabirimize açıklamalarda bulundu.

Demokratik yarışın artık geride kaldığını kaydeden Tekin, tüm Türk dünyasının ve İslam aleminin umudu olan Türkiye’de, AK Parti’nin seçimlerden zaferle çıkmasının umutları tekrardan yeşerttiğini belirterek, şöyle konuştu:

“AK Parti’ye oy veren, gönül veren tüm hemşerilerime gönülden şükranlarımı sunuyorum. Ancak bundan sonra ortaya koyacağımız hizmet döneminde ’sen ben’ olmayacak. Biz birlikte Türkiye olacağız. Seçimlerde bizim partimize veya diğer partilere oy verenlerin, hizmet açısından aralarında hiç bir fark olmayacaktır. Önce bölgemizde, sonra da ecdadımızın da başardığını gibi dünyada güçlü bir Türkiye hayal ediyorum. Bize inanan milletimizi mahcup etmeyeceğimize inancım tamdır. Başkalarının oyun kurmasına müsaade etmeyen bir Türkiye hayal ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2015, 09:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96