Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan: “Türkiye’nin üzerinde müthiş oyunlar var”

Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, Yatağan’da yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin üzerinde müthiş oyunlar var. İşte etrafımızda Suriye ve Irak. Acaba hangimiz o coğrafyada yaşamak isteriz. İstiyorlar ki, Türkiye de böyle olsun” dedi.

Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Aslan: “Türkiye’nin üzerinde müthiş oyunlar var”
 Öz Orman-İş Sendikası Yatağan İlçe Temsilciliği’nin düzenlemiş olduğu etkinliğe katılan AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ve Öz Orman-İş Sendikası Genel Başkanı Settar Aslan, Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü personellerine hitaben açıklamalarda bulundu.

Sendikalarının almış olduğu karar doğrultusunda, sendikaya üye emeklileri yılda en az bir defa bir araya getirmek için çeşitli etkinlikler düzenlediklerini anlatan Aslan, üyeleri emekliliğe ayrılsa bile aradaki bağı koparmak istemediklerini söyledi.

Aslan, herkesin farklı düşünce ve fikirde olabileceğini fakat hepsinin ortak noktasının kimliklerinde işçi yazıyor olmasına işaret ederek, “Bu sendika, aktif çalışanları olduğu gibi, emekli olan arkadaşlarımızın da yanında olan sendikadır. Siz de bizimle bağınızı kopartmayınız. İnşallah daha uzun yıllar beraber çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Kamuda en düşük ücretten, ilk üçe

Sendikacıların sendikacılığı yapmasını, işverenin işverenliğini yapmasını ve işçinin ise verimli çalışması gerektiğini vurgulayan Aslan, “2005 yılında biz orman teşkilatını aldığımızda, kamuda en düşük ücretin ödendiği yerdi. Ama bugün çok şükür ilk üçünün arasındayız. Hepimiz görevimizi yaptığımız takdirde, hepimiz bu ülkede huzur içinde yaşarız” ifadelerinde bulundu.

“Türkiye’nin üzerinde müthiş oyunlar var”

Türkiye’nin üzerinde çeşitli oyunlar oynandığını savunan Aslan, kendilerine düşenin Türkiye üzerine oyun oynayanlara fırsat vermemek olduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

“Bütün etrafımız ateş çemberindeyiz. Farkında değiliz ama çok pahalı bir coğrafyada oturuyoruz. Bu coğrafya öyle bir coğrafya ki, medeniyetleri doğuran, kuzeyle güneyin, batıyla doğunun kapısı olan bir coğrafya. Onun için istiyorlar ki bu coğrafyada, Türkiye güçlü olmasın. ‘Biz Türkiye’yi istediğimiz gibi oynatalım, kredi verelim, kalkınması da bizim kredi borcunu ödeyecek kadar kalkınsın’ istiyorlar. Bu anlamda Türkiye’nin üzerinde müthiş oyunlar var. İşte etrafımızda Suriye ve Irak. Acaba hangimiz o coğrafyada yaşamak isteriz. İstiyorlar ki, Türkiye de böyle olsun.”

Öztürk, geçici işçilerin kadroya alınmasının takipçisi olacağını söyledi

Orman teşkilatına ve devlete hizmet ettikten sonra emekliye ayrılan orman personellerine bundan sonraki hayatlarında başarılar dileyen AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk ise, orman teşkilatı içerisindeki geçici işçilerin kadrolu olabilmesi için konunun takipçisi olacağını kaydetti.

Öztürk, geçici işçilerin kadroya alınmasını, siyasetin dışında ekmek mücadelesi olarak yorumladığını belirterek, “AK Parti’nin seçim beyannamesindeki sözlerin halk tarafından bir karşılığı var. Biz söylerken herhangi bir senet imzalamaya veya notere gitmeye ihtiyaç duymuyoruz. Biz söylediklerimizi temenni olarak söylemedik. Daha önceleri kadro meseleleri nasıl hallolduysa, ormancı kardeşlerimizin kadro meselesini çözecek biri varsa benim bakanım ve başbakanımdır” şeklinde konuştu.

“İşçi kardeşlerimizin alın terine sonuna kadar saygılıyım”

Orman teşkilatında çalışanların, AK Parti iktidarından önce kendi maaşlarını dahi alamaz durumunda olduğunu öne süren Öztürk, AK Parti iktidarıyla birlikte orman teşkilatında siyasi düşüncelerden dolayı adam kayırmaların sona erdiğini vurgulayarak, şöyle konuştu:

“AK Parti iktidarında, işçi ve emekçi kardeşlerimin, hiçbir şekilde duyguları sömürülmedi. Yatağan’daki termik santral işçilerinin mücadelesinde, birileri onların haklarını sömürdü ama ben o işçi kardeşlerimizi alarak, kendi genel başkanları ile dahi görüşemezken, hem cumhurbaşkanımızla hem de başbakanımızla görüştük ve garantiler verdik. O garantilerin sonucunda, hiçbir işçi kardeşimizin emeği zayi olmayacak diyorduk, birileri çıkıp nara atıyordu. İnsanları Ankara’ya kadar yürüttüler, o insanların alın terlerinin üzerinden siyaset devşirmeye çalıştılar ama bugün geldiğimiz noktada, o gün Ankara’ya kadar yürütenler, bugün işçi kardeşlerinin özelleştirmeden sonra hiçbir hak kaybına uğramadıklarını söyledi. Ben işçi kardeşlerimizin alın terine sonuna kadar saygılıyım.”

Öztürk ve Aslan'ın yanı sıra etkinliğe, AK Parti Muğla İl Başkanı İhsan Küreci, Orman Bölge Müdür yardımcıları Naci Polat, Vedat Dikici, Özkan Şahin, AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Ali Tekin, Orman İşletme Müdürü Mehmet İşçi, Orman İşletme Müdürlüğü personelleri ile emekliye ayrılan personeller katıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2015, 09:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68