Özcan: “Milas-Ören yolu belirsizlikten kurtulacak mı?”

CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, Ören-Milas yolunun yapım çalışması ve yolun güzergahı ile ilgili olarak Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi vermiş, sorduğu iki sorudan birine yanıt gelmesi üzerine açıklama yaptı. Milletvekili Özcan; “Bu yol 15-20 mahalleyi doğrudan ve dolaylı yoldan ilgilendirmekte, bu nedenle bölge için önemi çok fazla bir yoldur. Bu konuda aydınlatılmayı bekliyoruz” dedi.

Özcan: “Milas-Ören yolu belirsizlikten kurtulacak mı?”

Temmuz ayının ortalarında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nun Muğla ziyareti kapsamında Milas ilçesini ziyaret ettiğini, bu ziyaret sırasında Milas-Ören kavşağına AKP Milas İlçe Başkanlığınca bir pankart asıldığını, pankartta ise; “Sayın bakanım, yeni yapılacak Milas-Ören yolu için verdiğiniz emeklerden dolayı teşekkür ederiz”yazdığını hatırlatan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, “Bugüne kadar bu yol üzerinde herhangi bir çalışma yok ve teşekkürün ne için edildiğini bilmiyoruz. Bu sebeple konu hakkında TBMM’ye bir soru önergesi verdim” dedi.

Soru önergesine verilen cevabı kamuoyu ile paylaşan CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, cevabın tatmin edici olmadığını, sorduğu iki sorudan birine cevap alamadığını belirtti. Yolun 2021 yılında yatırım programına alınacağını öğrendiklerini söyleyen Milletvekili Özcan; “Yolun güzergahı hakkında sorum cevaplanmadı. Kamuoyu nezdinde birçok farklı güzergah konuşuluyor ancak bu yol 15-20 mahalleyi doğrudan ve dolaylı yoldan ilgilendirmekte, bu nedenle bölge için önemi çok fazla bir yoldur. Bu konuda aydınlatılmayı bekliyoruz” dedi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68