Özdemir “Hedefimiz; Çağdaş, Zengin Ve Büyük Yatağan”

CHP’nin Yatağan Belediye Başkan aday adaylarından Muhammer Özdemir projeleri hakkında bilgi verdi. Hedeflerinin çağdaş, zengin ve büyük Yatağan olduğunu belirten Özdemir; “Bu hedef için el birliğiyle çalışacağız” dedi.

Özdemir “Hedefimiz; Çağdaş, Zengin Ve Büyük Yatağan”
 2014 Yerel Seçimleri öncesi Yatağan CHP’de hareketli günler yaşanırken, CHP’li belediye başkan aday adaylarından Muhammer Özdemir yaptığı basın açıklamasıyla projeleri hakkında bilgi verdi.

Yatağan’da görev yapan eski belediye başkanlarına duyduğu saygıyı da dile getiren Özdemir; “Göz bebeğimiz, Yatağan’a hizmet eden ve bugüne kadar belediye başkanlığı görevlerinde bulunmuş ve hakkın rahmetine kavuşmuşlara Allah’tan rahmet diliyorum. Hayatta olanlara Şadi Uysal,Ünal Töksöz, Ömer Tekin, Sadi Özcan ağabeylerime hizmetlerinden dolayı ayrı ayrı teşekkürü bir borç bilirim. Allah’tan kendilerine  sağlıklı ve uzun ömürler dilerim.

On beş yıla yaklaşan görev süresi içerisinde Yatağan’a çeşitli hizmetlerde bulunan Belediye başkanımız Sayın H. Haşmet Işık’a da ayrıca teşekkür borçluyuz. Ancak; Yatağan için yapılması gereken çok iş var” ifadeleriyle dikkat çekti ve; “Belediye Başkanlığı görevine talip olduğumu açıklamamdan bu yana Yatağan’lı hemşerilerimin sıcak ilgilerinden ve sevgilerinden dolayı mutluyum” dedi.  

Yaptığı açıklamada projeleri hakkında bilgi veren Muhammer Özdemir; “Yerel yönetimler Yasasının değişmesiyle birlikte ilçemize bağlı beş belde ve otuz dokuz köy bu seçimden itibaren Yatağan’a bağlanmasıyla önümüzdeki Belediye Başkanlığı seçimleri daha da önem kazanmıştır. Bu seçimlerde bir takım fikir ayrılıklarını ve küçük hesapları bir kenara bırakıp birlik ve beraberlik içerisinde ciddi bir iradeyi sandığa yansıtmalıyız. İrademiz Yatağan’ı kalkındırma ve büyük Yatağan’ı kurma iradesidir. Bende sizlerin teşviki ile, daha çok doksan kuşağının (yani oğullarımızın,kızlarımızın,torunlarımızın) teşviki ile bu göreve talip oldum. Biz de “BEN” değil, “BİZ” var. Belediye Başkanlığı makamı  prestij kazanma, ego tatmin etme, rant elde etme yeri değil, Yatağan halkına en ileri düzeyde ve adaletli bir şekilde, eşitlikçi anlayışla hizmet etme makamı olarak görüyoruz. Desteklerinizi ve “BİZ” e katılmanızı bekliyoruz. Gelin hayalimizdeki çağdaş, modern ve hemşerisi olmaktan gurur duyulan  büyük Yatağan’ı birlikte kuralım. Ortak aklı şiar edinelim. Hepinizi ortak aklı harekete geçirmeye çağırıyoruz. Ben değil, biz olacağız. Bir olacağız birlik olacağız” şeklinde konuştu.

“Bir Şey Değişecek, Her Şey Değişecek”

Ayrıca Muhammer Özdemir yaptığı açıklamada Yatağan’ı daha modern bir şehir haline getirmek için halkla iç içe çalışmayı hedef edineceklerini de sözlerine ekledi.

Yatağan’ın sosyal belediyecilik anlayışına ihtiyacı olduğuna vurgu yapan Özdemir; “Sosyal Belediyecilik anlayışı ile istihdama ve zenginleşmeye dönük, hazırladığımız projelerle Yatağanlının yüzünü güldüreceğiz. Yatağan göç eden  yer olmaktan kurtarılacaktır. Yatağan’ı Türkiye’de örnek bir ilçe yapacağız.

Yatağan’da işbirliğine, değişime ve gelişime açık toplumsal değerlere ve insan haklarına saygılı olmak siyasi kimliğimin ayrılmaz bir parçası olan eşitlik ve adalet arayışının ancak; gerçek bir sol duruşla karşılığını bulacağı inancındayım. Partimizin ve halkımızın teveccüh göstermesi halinde Yatağan kaldırımından, kent mobilyalarına, sokağından caddesine tabelasına kadar farklı bir yapıya ve farklı bir kimliğe kavuşacak. Yatağan’ın ülke düzeyinde ve dünya ölçeğinde tanınan  bilinen bir kimliği olacak.

Yatağan Muğla’nın giriş kapısıdır. Hak ettiğini fazlasıyla alacaktır. Yatağan yeni okyanuslara, yeni ufuklara doğru demir alacaktır.

Bizim yönetimimizde; her derdimize koşan Mahalle Muhtarları, doğduğumuzda kulağımıza ezan okuyan, öldüğümüzde namazımızı kıldıran, hayatımızın her alanında iç içe olduğumuz Mahalle Camilerinin  İmamları, Aile Hekimleri ve sivil toplum örgütlerinin başkanları Belediye Meclisinin doğal üyeleri olacaklardır. Meclisin seçilmiş üyelerine gönderilen meclis gündemi meclisin doğal üyelerine de gönderilecektir. Hedefimiz; saydam, şeffaf, katılımcı,üretken ve demokratik belediyeciliktir” dedi ve belediye başkanlığı süresinin 2 dönemle sınırlandırılması için girişimlerde bulunacaklarını belirterek; “Ölene kadar başkanlık yok. Gençlerin önünü açacağız. Belediye meclisinde kadınlara ve gençlere geniş yer vereceğiz. Başkanlık en çok iki dönemle sınırlandırılacak. Bunun yasallaşması içinde uğraşacağız. Fakat ben bunu prensip olarak uygulayacağımı söz veriyorum. Belediye Meclisinin ilk toplantısında  bu kararı alacağız. Yasallaşması için Türkiye Büyük Millet  Meclisine müracaat edeceğiz. Taahhüt ediyorum.

İçinizden biri olarak, kırk yıllık siyasi birikimimi Yatağan için kullanmak istiyorum. Yatağan’ın ekonomik,sosyal ve kültürel sorunlarını ancak benim gibi donanımlı, birikimli siyasilerin çözebileceğine inanıyorum. Rahmetli Uğur Mumcu’ nun dediği gibi “Bilgi sahibi olunmadan fikir sahibi olunmaz”

İzmir, İstanbul, Ankara ve Bodrum’da edindiğim tecrübelerimi  değerli halkımıza sunmak ve ilerisi için güzel projelere imza atmak amacıyla aday oldum. Hayatım boyunca zengin kültür çeşitliliği ile yaşadım. Renk, dil, din, sınıf farkı gözetmeksizin  tüm insanlar ile sürekli diyalog içerisinde oldum.

Gayretimiz, Yatağan’ı Cumhuriyetimizin 100. yılına yani 2023 yılına hazırlamaktır. Daha çağdaş, daha modern, daha gelişmiş, alt yapı ve üst yapı sorunlarını çözmüş  zenginleşmiş büyük Yatağan’ı  kurmaktır” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2013, 18:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali aydın
ali aydın - 6 yıl Önce

meclisin doğal üyeleri projenizi çok beğendik muhtarlar,imamlar,doktorlar ve stk lar halkın gözü olur muammer özdemir kendisini ve yatağanlılara güveniyor yatağan için en iyi aday muammer özdemirdir

SIRADAKİ HABER