Özden Çin'e Gidiyor

Özden Çin'e Gidiyor

Özden Çin'e Gidiyor

Asya Parlamentoları Asamblesi Türk Grubu Başkanı olan AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel Özden, Çin'in Nanning şehrinde yapılacak olan Asyalı Siyasi Partiler Konferansı'na, AK Parti Genel Merkezi adına katılıyor.

AK Parti Yatağan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz, bu konuda yaptığı açıklamada; “Sayın Muğla Milletvekilimiz Prof. Dr. Yüksel Özden, Çin'in Nanning şehrinde yapılacak olan Asyalı Siyasi Partiler Konferansı'na AK Parti Genel Merkezi adına katılıyor.

Kendisine Kocaeli AK Parti Milletvekili Fikri Işık eşlik ediyor. Asya Siyasi Partiler Konferansı'na 25 ülkeden gelecek 53 siyasi parti katılıyor. Bu konferansa Türkiye'den yalnızca AK Parti katılıyor. Toplantıya, Çin Komünist Partisi ev sahipliği yapacaktır.

Konferansın toplantı konusunun “Kalkınma ve Kalkınmanın Yaygınlaştırılması” olduğunu belirten AK Parti Muğla Milletvekili Prof. Dr. Yüksel ÖZDEN: “Buradaki konferansa 25 ülkeden siyasi partiler katılacaktır. Ayrıca Asya'dan da; başta Japonya, Hindistan, İran, Avustralya olmak üzere, toplam 14 ülkeden siyasi partiler katılmaktadır. Orada Asya'nın kalkınması ve dünya-ya etkileri konusunda görüşülecek. Hedef olarak, Batı'dan farklı bir kalkınma modeli geliştirmenin planlanması konuşulacak. Kalkınmanın yaygınlaştırılması konusunda ben de; AK Parti Hükümeti'nin eğitim, sağlık, sosyal güvenlik, kadın aile ve sosyal yardım alanlarında uyguladığımız programlar hakkında, katılan temsilcileri bilgilendireceğim” dedi.

Milletvekili Özden, Çin ziyaretinin ardından, 8 Eylül günü yurda dönecek” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68