Özgecan’ın katillerini lanetlediler

CHP Yatağan İlçe Başkanlığı Kadın Kolları, yaptıkları basın açıklamasıyla Özgecan Aslan’ın öldürülme olayı kınadılar.

Özgecan’ın katillerini lanetlediler
 CHP Yatağan İlçe Başkanlığı Kadın Kolları, Mersin’de evine gitmek üzere bindiği dolmuşun şoförü ve yakınları tarafından yakılarak öldürülen Özgecan Aslan’ın olayına ilişkin, parti binası önünde bir araya gelerek tepki gösterdi.
Kadın Kolları Başkan Hülya Karadavut tarafından yapılan basın açıklamasına, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, İlçe Başkanı Kamil Genek ve partililer de destek verdi.
Karadavut yaptığı açıklamada, birer kadın olarak yaşanan olayı kınadıklarını ifade etti.
Tecavüz, cinsel istismar gibi kadına yönelik şiddetin gün geçtikçe arttığını savunan Karadavut, “Kadın cinayetlerinin önlenmesinde hiçbir şekilde yol alınmadığına ve durumun giderek kötüleştiğine üzülerek şahit oluyoruz” dedi.
Kadın ve erkek eşitliğini sağlamak için bütüncül politikalar üretilmedikçe, failler caydırıcı bir şekilde cezalandırılmadıkça ve toplumda yükselen şiddet kültürüne karşı önlem alınmadıkça sorunların çözüme kavuşturulamayacağını kaydeden Karadavut, şöyle konuştu:
“Bu kapsamda Özgecan Aslan’a tecavüz edip, yakıp, genç yaşta hayatına son veren faillerin Türk Ceza Kanunu’nun öngördüğü en ağır yaptırımla cezalandırılmasını istiyoruz. Soruşturmanın ve dava sürecinin şeffaflıkla ve yasalara uygun bir biçimde yürütülmesini talep ediyor, bu ve benzeri olayların tekrar etmemesi için tüm ilgili kurumları acilen sorumluluk almaya davet ediyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2015, 19:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95