Özkan ve Deveci makamlarını çocuklara devretti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde, ilkokul öğrencileri Yatağan Kaymakamı ve Cumhuriyet Başsavcısını makamında ziyaret etti. Ziyaretler sırasında, makam koltuğuna oturan minikler, temsili görevlerindeki talimatlarını verdi.

Özkan ve Deveci makamlarını çocuklara devretti
 Yatağan ilçesinde, her yıl olduğu gibi bu yıl da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle makamlar öğrencilere bırakıldı.

Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan, kutlamalar nedeniyle ziyarette bulunan Sinanbey İlkokulu Müdürü Milazım Almaz, Sınıf Öğretmeni Uğur Dündar ve öğrenciler Şevval Kurt, Esra Çamcı ile Hüseyin Buğra Akbaş’ın bayramlarını kutladı.

Özkan, bir yerlere gelebilmenin ders çalışmaktan geçtiğini belirterek, öğrencilere derslerine iyi çalışması gerektiği tavsiyesinde bulundu.

Kaymakamlık makamına sırayla oturan öğrenciler, Yatağan Sosyal Dayanışma Ve Yardımlaşma Vakfı ve Yatağan Devlet Hastanesi Başhekimliğini arayarak, ilçedeki engelli sayısı ve engellilerin tekerlekli sandalye ihtiyaçları hakkında bilgiler aldıktan sonra gerekli talimatları verdi.

Kıbrıs İlkokulu öğrencileri Berke Adıgüzel, Ege Türker Güneş ve Cansu Demir, beraberinde Okul Müdürü Ömer Tini, öğretmenler Hakkı Bilgin ve Şule Mutlu ile birlikte Yatağan Cumhuriyet Başsavcısı Arda Deveci’yi makamında ziyaret etti.

Savcılık mesleği hakkında öğrencilere bilgiler veren Deveci, kendisini ziyaret eden öğrencilere cüppe giydirerek makamını öğrenciler için boşalttı.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2016, 15:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68