Özler, Kudüs izlenimlerini anlattı

Ensar Vakfı Yatağan Şubesi tarafından düzenlenen “Ümmetin Yetim Sevdası – Kudüs İzlenimleri” adlı konferansta, Akademisyen Dr. Mehmet Ali Özler’in Kudüs izlenimleri anlatıldı.

Özler, Kudüs izlenimlerini anlattı

Ensar Vakfı Yatağan Şubesi tarafından, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü toplantı salonunda, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Mehmet Ali Özler’in konuşmacı olarak katıldığı “Ümmetin Yetim Sevdası – Kudüs İzlenimleri” adlı konferans düzenlendi.

Program, Merkez Camii Müezzin Kayyumu Süleyman Bayram’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlarken, açılış konuşmasını Ensar Vakfı Şube Başkanı Cemil Çamcı yaptı.

Çamcı, düzenlen konferansa katılanlara teşekkür ederek, “Kur’an-ı Kerim’de, ilk kıblemiz olan Mescid-i Aksa’nın önemini belirten Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programımız, Kudüs’tek izlenimlerini bizlere aktaracak olan Mehmet Ali Özler ile devam edecek. Şubemizin bu tür etkinlikleri devam edecektir” dedi.

Mehmet Ali Özler ise, burada yaptığı konuşmada, “Kudüs’te başlayan ve Kabe’de biten bir ziyaretimizden bazı anıları paylaşmaya geldim. Üniversitemizde 60 ülkeden bin 200 yabancı öğrenci bulunuyor. Bu kapsamda, 8 yıl görev yapan rektör hocamız aramızda, ona sizlerin adına Yatağan’a kazandırdığı Yatağan Meslek Yüksek Okulu için teşekkür ediyorum. Filistin’den de Yemen’den de, neredeyse dünyanın dört bir yanından öğrencilerimiz var. Onlarla zaman zaman bir araya geliyoruz. Bugün de burada böyle bir sunumumun olacağını öğrenen Filistinli kardeşlerimiz, Ensar Vakfı Şube Başkanı Cemil Çamcı’ya bir emanet gönderdiler” diye konuştu.

Özler’in oğlu Emin Özler ise, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde inşaat mühendisliği bölümü dördüncü sınıf öğrencisi Filistinli Mahmud adlı öğrencinin konferansa katılanlara gönderdiği mesajı okudu. Mesajda, şu ifadelere yer verildi:
“Öncelikle Mehmet Ali hocanın bize bu fırsatı verdiği için çok teşekkür etmek istiyorum. Konferansa katılan Filistin ve Kudüs’ü merak eden değerli kardeşlerimizden de Allah razı olsun. Mehmet hocanın anlattığı gibi, Kudüs’ü, Filistin davasını, Filistin’de bulunan diğer İslami ve tarihi eserleri bilmek ve anlamak çok önemlidir. Mescid-i Aksa, Mekke ve Medine’den sonra Peygamber Efendimizin ziyaretini tavsiye ve teşvik ettiği İslam’ın üçüncü önemli mabedi. Bu mabedi orada aşağılık Siyonist işgalin altında mahcur bırakmamak lazım. Bizim Türkiye ve Türk kardeşlerimizden beklentimiz ise, Mescid-i Aksa’yı ve Kudüs’ü Siyonistlere yalnız bırakmamaları, Türk ve Müslüman kardeşlerimiz orada bulundukları müddetçe Siyonistler korkar ve Filistin milletinin yalnız bırakılmadığını anlar. Gidemeyen kardeşlerimizin de Kudüs’ün her zaman dualarında bulundurmaları yeterli olacaktır. Bugün ben de aranızda çok bulunmak isterdim ama derslerimin yoğunluğundan dolayı katılamadım, hepinize tek tek teşekkür etmek istiyorum, sağ olun var olun.”

Mesajın okunmasının ardından Filistinli Mahmud’un gönderdiği Filistin bayrağı, Özler tarafından Çamcı’ya teslim edildi.

Programa, Yatağan Belediye Başkan Vekili İsmail Kaya, Müftü Durmuş Ali Çetmi, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, belediye meclisi üyeleri, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nin eski rektörü Mansur Harmandar, daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68