20 Haziran 2018 Çarşamba

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Özler’den çocuk şiiri kitabı

Yatağan Anadolu Lisesi Türk dili ve edebiyatı öğretmeni İdris Özler, “Düşlerime Salıncak Kur” adlı şiir kitabını yayım hayatına kazandırdı.

11 Ağustos 2017 Cuma 10:30
Bu haber 673 kez okundu
Özler’den çocuk şiiri kitabı

 Yatağan Anadolu Lisesi’nde Türk dili ve edebiyatı öğretmeni olarak görev yapan İdris Özler, “Düşlerime Salıncak Kur” adlı çocuk şiir kitabıyla ilk eserini yayınladı.

İl genelinde düzenlenen şiir ve düz yazı alanlarında çeşitli dereceler elde eden Özler, 2011 yılında düzenlenen “Türkiye Öğretmenler Arası Anı Yarışması”nda elde ettiği birincilikle tanınıyor.

Türk dili ve edebiyatı öğretmenliğini şiir kitabıyla taçlandırdığını belirten Özler, ilk kitabını çıkardığı için çok mutlu olduğunu söyledi.

Özler, “Düşlerime Salıncak Kur” adlı şiir kitabının daha çok ilkokul ve ortaokul öğrencilerine yönelik olduğunu belirterek, “Kitap, sadece bir şiir kitabı değil aynı zamanda bir şiir defteri, bir boyama kitabı özelliği taşımaktadır. Kitabı aralayan her çocuk okudukça yazma isteği gelişecek ya da kenar resimlerini boyayarak kitaba hayal dünyasından bir şeyler katacaktır. Böylece kitap, her çocukla bambaşka bir kitap olma özelliği kazanacaktır” diye konuştu.

 

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV