ÖZTÜRK: “MUĞLA ÖRGÜTÜNDEN YETKİ İSTİYORUM”

CHP Muğla İl Başkanlığı’ndan istifa ederek milletvekili aday adayı olan Mustafa Öztürk, aday adaylığı açıklamasında CHP örgütüne seslenerek yetki istedi.

ÖZTÜRK: “MUĞLA ÖRGÜTÜNDEN YETKİ İSTİYORUM”
 Cumhuriyet Halk Partisi İl eski Başkanı Mustafa Öztürk, milletvekili aday adaylığını açıkladı. CHP il binasında yapılan aday adaylığı açıklamasına İl Başkanı Mürsel Alban, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, il yönetim kurulu üyeleri ve partililer katıldı. 

Aday adayı Mustafa Öztürk, Muğla’da yüzde 49 olan CHP’nin oyunu yüzde 60’a çıkarmak istediğini söyledi. Öztürk, “Yatağan’da üç belediye başkanımız ile çalıştım. İl başkanı olduğum dönem içinde de ilçe başkanlarım ve belediye başkanlarım ile hiç kavga etmedim. Muğla Türkiye Cumhuriyeti’nin ekonomisine en fazla katkı koyan illerinden biridir. Yazın nüfusu üç katına çıkıyor. Turizm var, tarım vardı öldürdüler, mermer var ve enerji vardı elimizden aldılar” ifadelerinde bulundu.
Aday adayı Öztürk, “Eğer örgütüm bana milletvekili ol derse, önce bugüne kadar yaptığım gibi halkın, örgütümün, belediyelerimin dakika dakika arkasında olacağım. Ülkemin yönetimi tek adamlığa doğru gidiyor. Daha önceki dönem 5. sıra milletvekili adayıydım ama birinci sıradaymış gibi gezdim. Ben CHP örgütünden yetki istiyorum” şeklinde konuştu.

CHP Muğla İl Başkanlığı’ndaki açıklamadan önce CHP Yatağan İlçe Başkanlığı önünde adaylık açıklaması yapan Öztürk, konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Öncelikli olarak Yatağan ve Muğla’daki sonra da tüm Türkiye’deki insanlarımın daha iyi şartlarda yaşamaları için yapılacak olanlar için aday adayı oldum. Ülkemizin her zamankinden daha fazla toplumsal barışa, refaha ihtiyacı var. Son zamanlarda yaşananları hep birlikte izliyoruz. Bu olumsuz olayların yaşanmaması için hep birlikte çalışacağız, tepkimizi ortaya koyacağız. Bu olaylara parti ayrımı yapmadan hep birlikte karşı koyacağız. Ben AKP’ye oy veren vatandaşlarımızı, kadınlarımızı da yapılan eylemlere katılmaya davet ediyorum. Beraber hareket ederek bir yerlere gelebiliriz, bu türden kötü olayların tekrarlanmaması için hep birlikte hareket edelim.”

Muğla İl Başkanlığı’nı yürüttüğü dönemde, CHP’nin Muğla’daki oylarında büyük bir artış yaşandığını belirten Öztürk, “Kavaklıdere ve Seydikemer’de belediye seçimlerinde aday çıkardık ve bu adaylarımızın aldığı oylar küçümsenemeyecek oranlardadır. Muğla genelinde oy oranımız %49,2’ye çıktı. Verdiğimiz emekler ortadadır. Muğla delegasyonunun destekleriyle, yetkileriyle önce Muğla’nın sonra da Türkiye’nin gelişmesi, vatandaşlarımızın hak ettikleri gibi yaşamaları için göreve talibim. Tüm Yatağanlı hemşehrilerimizin desteklerini bekliyorum” şeklinde konuştu.

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Mustafa Öztürk’ün CHP Yatağan İlçe Başkanlığı önünde yaptığı adaylık açıklamasına CHP Yatağan İlçe Başkanı Kamil Genek, Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz, Belediye meclis üyeleri ve partililer katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2015, 09:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68