Öztürk: “Muhtar bile olamaz dedikleri adam, ülkenin bir numaralı adamı oldu”

AK Parti Yatağan İlçe Divan Toplantısı, ilçe binasında İl Başkanı ve partililerin katılımıyla yapıldı. Toplantıda konuşan Öztürk, “Millet kendi gönlünde yatan aslanı, çatı öyle oluşturulmaz, böyle oluşturulur diyerek %52 oyla Çankaya’ya gönderdi ve 14 partinin oluşturduğu çatıyı başlarına yıktı” dedi.

Öztürk: “Muhtar bile olamaz dedikleri adam, ülkenin bir numaralı adamı oldu”
 AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı’nın aylık olağan divan toplantısına, İl Başkanı Nihat Öztürk, İlçe Başkan Vekili Mehmet Şener, yönetim kurulu, kadın ve gençlik kolları üyeleri katıldı.

Partililere hitaben konuşan İl Başkanı Öztürk, CHP’li belediyelerdeki işçilerin havuza konularak birer birer işten çıkartıldığını fakat hiçbir sendikanın bu duruma ses çıkarmadığını kaydetti. Muğla’daki CHP’li belediyelerden şu sıralar yaklaşık 200 işçinin işten çıkartılarak yerlerine taşeron işçilerin yerleştirileceğine vurgu yapan Öztürk, “Devlet, bu havuza bırakılan işçileri, kurumlarında değerlendiriyor. Ama kimse bunları söylemiyor. Hiç kimsenin mağduriyetine izin vermedik. Diyelim ki Yatağan Belediyesi bir işçiyi havuza bıraktı ve işten çıkardı, AK Parti de çıkartılan işçiyi Yatağan’da başka devlet kurumlarında çalışmasına olanak sağlıyor” dedi.

Taşeronlaşmaya karşı olduğunu söylemelerine rağmen CHP’li belediyelerin hem taşeron işçi çalıştırdığını hem de sendikalaşmalarına karşı olduğunu belirten Öztürk, Muğla Büyükşehir Belediyesi’ndeki yaklaşık 60 taşeron işçinin sırf AK Partili olması nedeniyle işten çıkartıldığını öne sürdü.

10 Ağustos’ta gerçekleştirilen Cumhurbaşkanı Seçimi’nin Türkiye Cumhuriyeti’nin bir eşiği olduğunu ifade eden Öztürk, Türkiye’nin demokrasi, hak ve özgürlükler anlamında bir sınıf daha atladığını söyledi. 2010 yılındaki Anayasa değişikliği referandumuna hayır diyenlerin, o Anayasa’nın sağladığı olanakla sivil bir aday gösterebildiğini dile getiren Öztürk, “Millet kendi gönlünde yatan aslanı, çatı öyle oluşturulmaz, böyle oluşturulur diyerek %52 oyla Çankaya’ya gönderdi ve 14 partinin oluşturduğu çatıyı başlarına yıktı” dedi.

Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı yaptığı dönemde milletle kurduğu bağın farkına varılamadığını ifade eden Öztürk, farkına varıldığı zamanda da Erdoğan’ı hapse atmak zorunda kaldıklarını öne sürdü. 13 yıldan beri Türkiye’deki gelişmelerin hepsinin mimarının Erdoğan olduğunu kaydeden Öztürk, “O gün muhtar bile olamaz dediler, muhtar bile olamaz dedikleri adam geldi bugün ülkenin bir numaralı adamı oldu. Çünkü millete hiç yalan söylemedi. Onların yaptığı riyakârlığı yapmadı” dedi.

CHP’lilerin taşeron işçilere riyakârlık yaptığını, Yatağanlı işçileri ise sömürdüğünü söyleyen Öztürk, şöyle konuştu:

“Seçimden sonra böyle ilçe divanları yapan başka bir parti var mı? 13 yıldan beri bizde süreklilik esastır. Önümüzde 2015 seçimleri var. Yani başbakanımızı Çankaya’ya göndermek benim için yeterli değil. Önemli olan başbakanımızın elini kuvvetlendirmektir. Sivil bir anayasa yapabilecek, milletin ve özgürlüklerin önünü açabilecek bir çoğunlukla, 2015’te genel seçimlerde belirli bir oya ulaşmamız ilk hedefimiz. Onun için de çalışmamız gerekiyor. Bu millet çalışana karşılığını veriyor.”

Öztürk, açıklamaların ardından partililerle bir süre sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldı. 

Güncelleme Tarihi: 20 Ağustos 2014, 19:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68