“Pamuk prenses ve 7 cüceler” ilgi görmedi

Genç Engelliler Tiyatro Topluluğu tarafından, “Gelin engelleri birlikte aşalım” projesi kapsamında, “Pamuk prenses ve 7 cüceler” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

“Pamuk prenses ve 7 cüceler” ilgi görmedi
 Genç Engelliler Tiyatro Topluluğu tarafından, “Gelin engelleri birlikte aşalım” projesi kapsamında, engelli vatandaşlara ücretsiz olmak üzere “Pamuk prenses ve 7 cüceler” adlı tiyatro oyunu sahnelendi.

Yatağan Belediyesi Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda, Yatağan Belediyesi’nin desteği, Serdaroğlu İnşaat’ın katkısıyla düzenlenen tiyatroya, engelli vatandaşlar ve ailelerinin haricinde vatandaşların ilgi göstermediği gözlendi.

Amaçlarının “Gelin engelleri birlikte kaldıralım” projesiyle halkı duyarlılığa davet edip engelli bireyleri topluma kazandırmak olduğunu belirten Genç Engelliler Tiyatro Topluluğu Bölge Müdürü Orhan Yağlı, “Ben de bir engelliyim ancak engelliler de her işi yapabilecek güçte kişilerdir. Yeter ki onları eğitelim, yardımcı olalım. Engelleri hep birlikte kaldıralım. Ancak bu etkinlikte Serdaroğlu İnşaat’ın işletmecisi Mehmet Serhat Serdaroğlu bize sahip çıkmasaydı ve sponsor olmasaydı, çok büyük zarar edecektik” diye konuştu.

Öte yandan, tiyatronun Yatağan’da düzenlenmesi için yoğun bir çaba harcayan Batuhan Bozdağlıoğlu, etkinliğe protokolden kimsenin katılamamasından dert yandı.

Engellilerin düzenlediği bir etkinliğe protokolün ve vatandaşların daha fazla destek vermesi gerektiğini savunan Bozdağlıoğlu, “Bu tür etkinliklerin daha geniş katılımlı ve daha duyarlı yapılmasını talep ediyorum.  Unutulmasın ki bizler de toplumun birer parçasıyız. Biraz ilgi bekliyoruz, hepsi o’ dedi.

Serdaroğlu’na plaket

Genç Engelliler Tiyatro Topluluğu Bölge Müdürü Orhan Yağlı, tiyatronun Yatağan’da düzenlenebilmesi için çalmadık kapı bırakmadıklarını fakat Yatağanlıların bu konuya çok duyarsız kaldığını iddia etti.

Yatağan Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, Serdaroğlu İnşaat’ın işletmecisi Mehmet Serhat Serdaroğlu ve Entaş Mermer’in destek ve katkıları olmasaydı tüm çabaların boşa gideceğini söyleyen Yağlı, Mehmet Serhat Serdaroğlu’na teşekkür plaketi sunduğunu belirtti.

Yağlı, kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 18:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68