Pandemi sürecinde ilk defa toplandılar

Yatağan ilçesinde, pandemi sürecinde ilk defa vatandaş buluşması ve muhtarlarla toplantı gerçekleştirildi. Uzun zamandır düzenlenmeyen toplantıda, mahalle muhtarları taleplerini yetkililere ilettiler.

Pandemi sürecinde ilk defa toplandılar

Yatağan Kaymakamlığı tarafından belirli aralıklarla düzenlenen fakat pandemi süreci nedeniyle ara verilen vatandaş buluşması ve muhtarlarla toplantı, normalleşme süreciyle birlikte yeniden düzenlendi.

Belediye Başkanlığı makamının geçici süreyle taşındığı Atatürk Kültür Evi’nin bahçesinde düzenlenen toplantıya, Kaymakam Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, İlçe Emniyet Müdürü Yılmaz Lima, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Yavuz Selim İnan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Alemdar, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Yazıcı, daire amirleri ve mahalle muhtarları katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Kaymakam Çiçek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu toplantılara ara verdiklerini fakat normalleşme süreciyle birlikte gerekli tedbirleri alarak yeniden düzenlediklerini söyledi.

Çiçek, “Pandemi sürecinde özellikle ihtiyaç sahiplerine ulaşarak desteklerin iletilmesinde ve 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ulaşmamızda büyük emekleri bulunan muhtarlarımıza teşekkür ediyorum. Birlikte çok başarılı işler gerçekleştirdik. Belediyemiz ve muhtarlarımızla koordineli bir şekilde çalışarak vatandaşlarımızın mağdur olmasını engelledik. Ayrıca belediyemizi de başarılı çalışmalarından dolayı kutluyorum. Birimlerimiz, muhtarlarımıza gereken önlemler hakkında sürekli bilgilendirmeler yapıyor. Muhtarlarımızdan isteğimiz normalleşme sürecinde kendilerine ilettiğimiz konuları, vatandaşlarımıza ulaştırmalarıdır” diye konuştu.

Başkan Toksöz ise, bu toplantının dışında muhtarlarla sık sık bir araya gelerek sorunlarını ve taleplerini dinlediklerini kaydederek, “Pandemi sürecinde kaymakamlık ve muhtarlarımızla çok uyumlu çalışarak başarılı işlere imza attık. Sorunsuz bir dönem geçiriyoruz ve bunun böyle devam edeceğine inancımız tamdır. Bu süreci başarılı bir şekilde yöneten başta kaymakamımıza, bu süreçte büyük bir emek harcayan muhtarlarımıza ve ekiplere çok teşekkür ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

Konuşmaların ardından, muhtarlar taleplerini ve şikayetlerini ilgili kurumun amirine iletti.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68