Pankartlar Yetmedi Duvarlara Yazdılar

CHP Muğla ve Yatağan teşkilatları tarafından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’un Yatağan ziyareti sırasında açılan pankartlarda yazılı olan “Atama Değil, Ön Seçim İstiyoruz” ifadeleri ilçe merkezindeki duvarları da süslemeye başladı.

Pankartlar Yetmedi Duvarlara Yazdılar
 2014 yerel seçimleri öncesi Muğla CHP’de belirsizliğini koruyan “atama mı ?, ön seçim mi?” soruları kafaları karıştırmaya devam ederken, konu Yatağan merkezdeki bina duvarlarını da süslemeye başladı.

Bilindiği üzere, Cumhuriyet Halk Partisi Muğla İl Başkanı Mustafa Öztürk daha önce yaptığı açıklamalarda Muğla ve bağlı birimlerde atama değil, ön seçim yapılacağını duyurmuş, Genel Merkez tarafından yapılan açıklamalardan ise illere göre uygulanacak olan yöntemin değişebileceği sonucu çıkmıştı.

Hem Muğla İl Teşkilatı’nın hem de Yatağan İlçe Teşkilatı’nın ön seçimden yana olduğu bilinirken, konu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Yatağan ziyareti sırasında pankartlarla dile getirilmişti.

Yeşilbağcılar ziyareti sırasında CHP Muğla İl Gençlik Örgütü imzasıyla açılan pankartta; “El Ele, Kol Kola Ön Seçime” ibaresi dikkat çekerken, Yatağan merkez ziyareti sırasında CHP Yatağan İlçe Teşkilatı imzasıyla açılan pankartta ise; “Atama Değil, Ön Seçim İbaresi Dikkat” ibaresi çekti ve pankart Kılıçdaroğlu’nu taşıyan parti otobüsünün önünden dakikalarca çekilmedi.

Yapılan anonslara rağmen pankartı taşımaya devam eden CHP’li gençler atılan sloganlarla da taleplerini dile getirirlerken, bu sefer benzer ifadeler ilçe merkezindeki bina duvarlarında yer almaya başladı.

Ayrıca konu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği açılış sırasında Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Cavit Yıldırım tarafından gündeme getirilmiş; “Atama mı?, Ön Seçim mi?” sorusunu cevapsız bırakan Kemal Kılıçdaroğlu; “burası yeri değil, henüz kesin bir karar çıkmış değil, toplanır karar veririz ve açıklarız” cevabıyla yetinmişti. 

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2013, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
balamir
balamir - 6 yıl Önce

o yazı kılıçdaroğlunun ziyaretinin ertesi günü ordaydı. yeni bir olay değil :)

SIRADAKİ HABER