PARK DEÄžİL, SANKİ AÇIK HAVA MÜZESİ

PARK DEÄžİL, SANKİ AÇIK HAVA MÜZESİ

PARK DEÄžİL, SANKİ AÇIK HAVA MÜZESİ

Yatağan Belediyesi “Gençlik Parkı İksir Cafe” işletmecileri, park için 80 bin lira verip, 59 adet değişik heykel diktiler.

Yapılan tadilat ve güzelleştirme çalışmalarının ardından, Nisan ayında “Gençlik Parkı İksir Cafe” olarak yeni işletmecileriyle faaliyete geçen iş yerinin açık alanlarına, 80 bin lira karşılığında 59 adet değişik heykeller diktiler.

 SÜREYYA BORU: “AMACIMIZ KÜLTÜR HİZMETİ!”

 Gençlik Parkı İksir Cafe işletmecisi Süreyya Boru; “Dikilen heykeller arasında Marsyas, Pınara, Büyük Ece, Venüs, Cleopatra ve değişik hayvan figürleri bulunmaktadır. Heykeller binlerce yıl dayanacak şekilde özel granür mastif malzemeden yapılmıştır. Yer Belediyenin, biz kiracıyız, ancak dikilen bu heykelleri sökmeyi asla düşünmüyoruz. Yatağan'a bir kültür hizmeti sunmak istedik. Geçmiş kültür zenginliklerimizi tanıtmak, korumak, unutmamak, onları gelecek nesillere aktarmak için bir katkımız olursa, bu bizim için en büyük mutluluk olacak. Çünkü arkeoloji zenginliğinde dünyadaki ilk üç ülke arasındayız. Önümüzdeki günlerde heykellerin altına açıklama koymayı da düşünüyoruz. Yapılan tüm çalışmalarda bizlere katısını esirgemeyen Yatağan Belediye Başkanımız sayın H. Haşmet Işık'a çok teşekkür ediyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68