Parti binasına almadılar, adaylığını kapının önünde açıkladı

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı’nın 17 Aralık 2014 tarihinde yapılacak olan genel kurulu için başkanlığına aday olduğunu açıklayan Mustafa Şahbaz, İl Başkanlığı’ndan gelen “Partiye almayın” talimatı nedeniyle adaylığını parti binasının önünde açıkladı.

Parti binasına almadılar, adaylığını kapının önünde açıkladı
 2003-2008 yılları arasında 2 dönem AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı görevini yürüten Mustafa Şahbaz, parti binası önünde yaptığı basın açıklamasıyla, partinin 17 Aralık 2014 tarihinde düzenleyeceği ilçe kongresinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Kendisinin görevde olduğu 2004 yılında partinin Yatağan’da 3 bin üyesi olduğunu ifade eden Şahbaz, buna karşılık 2004 seçimlerinde 3 belde belediye başkanlığı, 2 il genel meclisi üyeliği ve 10 bin 600 oy kazandıklarını söyledi.

Elde ettiği başarıyı “Ben değil, biz” anlayışıyla bağdaştıran Şahbaz, “Bu başarıda, başta yönetim kurulu üyeleri, belediye başkanları, yönetimleri, köy temsilcileri, belde temsilcileri, köy delegeleri velhasıl tüm üyelerimizin katkısı büyüktür.Bunun bilincindeyiz” şeklinde konuştu.

2004 yılında alınan oy sayısıyla bugün alınan oy sayısının arasında herhangi bir artış yaşanmadığını belirten Şahbaz, yaptığı konuşmada, şöyle konuştu:

“2014 seçimlerine baktığımızda hala oyumuz 10 bin 500’lerde. Oysa üyemiz 7 bin civarında. Bir üye bir kişiyi getirse bu 14 bin oy demektir. Teşkilat çalışmış ama netice alamamıştır. Teşkilatta bir eksiklik var bu da, iletişim eksikliği olsa gerek. Aday olmam konusunda birçok arkadaş ısrarcı oldu ve beni ikna ettiler. Bugün itibariyle 14 Aralık  2014 ilçe kongresinde tekrar AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı’na adayım. Tüm delegelerimizin desteklerini bekliyorum.”

İl Başkanı Öztürk’ün talimatıyla içeri alınmadı!

AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı’nın 17 Aralık 2014 tarihinde yapılacak olan genel kurulu için aday tanıtım toplantısına katılan AK Parti Muğla İl Başkanı Nihat Öztürk, Mustafa Toksöz ismi üzerinde uzlaşı sağlandığını ve tek adayla gidilecek olan seçimde, Toksöz’ü desteklediklerini açıklamıştı.

Edinilen bilgilere göre, Toksöz’ün adaylığının açıklanmasının ardından Mustafa Şahbaz’ın da adaylığını açıklamak üzere ilçe başkanlığına geldiği, fakat parti kapısının kitli olması nedeniyle açıklamasını kapının önünde yaptı.

Yatağan ilçe kongresi de dahil olmak üzere tüm kongrelere tek adayla gideceklerini tüm konuşmalarında vurgulayan AK Parti İl Başkanı Nihat Öztürk’ün, İl Yönetim Kurulu Yatağan Koordinatörü Ertuğrul Gümüş’e talimat vererek Yatağan’a gönderdiği ve Şahbaz’ın parti binasında açıklama yapmasını engellediği öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 09:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
fatih 48
fatih 48 - 7 yıl Önce

bize bu yakışmadı herkes hür iradesini kullanması doğal o kapıyı kapattıranlara yazıklar olsun

s karabiyik
s karabiyik - 7 yıl Önce

Sevgili başkanım bunların hedefi birleştirme değil ayrıştırma şahsi hesap uğruna siyaset yapanların ömrü kısa olur birgün herkes dogrunun yaninda olur ancak is isten gecmemeli

hakan kara
hakan kara - 7 yıl Önce

il başkanı muğlalı olmadığı için yöremizin insani ilişkilerinden anlamıyor. bu yapılan edepsizce bir davranış olmuş. halk tarafından da kınanacaktır.

AK GENÇLİK
AK GENÇLİK - 7 yıl Önce

demokrosi̇ni̇n olduğu yerde herkes adayliği açaiklamasi normel yapilan kapi ki̇li̇tleme olayi yanliş. bu parti̇ bi̇ri̇leri̇ni̇n hükümdarlik yapilsin di̇ye kurulmadi herkes hür i̇radesi̇ni̇ kullanilmali.

ak
ak - 7 yıl Önce

Ben kendimi ak partinin içinde buldum ben yillardir ak partiye oy veriyorum ama bu yapilan bence terbiyesiz ilktir ikisinde ilce baskani olmasin toksozun nasip yaptigini biliyoruz yillardir yataganda yalanlarla bu duruma geldi

ak nefer
ak nefer - 7 yıl Önce

Kardeşim partide demokrasi kalmamış böyle bir şey yok sen son gün gel il başkanına yanına al ben kaybettim bana bir daha şans ver olmaz. Sen önce partinin kurucularını yanı al delegeleri yanı al ben adayın de burası birilerin yeri değil kusura bakma?
ak nesil
ak nesil - 7 yıl Önce

ak parti de demokrasi varsa herkes aday olabilmeli ve demokratik ortamda yarışabilmelidir.şahbaz a katılıyorum ilk yıllarda alınan oyu geçememişiz ama üye sayısı iki kattan daha fazla olmuş yazık değil mi

kamil
kamil - 7 yıl Önce

ak nesil sen sen haklısın herkes aday olması lazım bu partiye yatağan da bu hale getirenlere yazıklar olsun.


SIRADAKİ HABER

banner68