Pazar Yerinde ‘Çek Arabanı’ Kavgası

Yatağan Çarşamba Pazarı Belediye Meydanı’nda dün öğlen saatlerinde meydana gelen kavgada bir kişi yaralanırken, olaya karışan 4 kişinin ifadesi alınarak serbest bırakıldı.

Pazar Yerinde ‘Çek Arabanı’ Kavgası
 Yatağan Çarşamba Pazarı’nda dün öğlen saatlerinde meydana gelen kavga akıllara Pazar yerine ambulans ve itfaiye gibi acil hizmet araçlarının giriş çıkışında yaşanan problemleri getirdi. 
Edinilen bilgilere göre, Yatağan’da hizmet veren bir tüp bayiine ait araç Belediye meydanından Pazar yerine giriş yapmak isteyince durum Pazar esnafının tepkisini çekti. 
Meydanda bir süre bekleme yapan araç sürücüsü çevre esnafı tarafından uyarılınca araya Yatağan Belediyesi Zabıta ekipleri de girdi ancak, sözlü tartışmayla başlayan kavgada bir süre sonra piknik tüpleri havada uçuşmaya başladı.
Araç sürücüsü bir süre sonra bölgede ayakkabı satışı yapan tezgah sahiplerinin arasında kalırken, kavga bir süre sonra büyüdü ve olaya polis müdahale etti. 
Kavga sonunda yaralanan araç sürücüsünün karşı taraftan şikayetçi olduğu öğrenilirken, kavgaya karışan pazarcılar ve araç kullanıcısı ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı. 
Olay daha öncede sık sık gündeme gelen ambulans ve itfaiye gibi acil hizmet araçlarının durumunu akıllara getirdi. 
Bilindiği üzere Pazar yerine araç giriş çıkışının yapılamaması herhangi bir yangın veya yaralanmaya müdahalede yaşanabilecek sorunların gündeme getirilmesine neden olmuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2013, 18:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER