Pazar yerinde “kontrollü” eski düzene dönülüyor

Yatağan ilçesinde salı, çarşamba ve cumartesi günleri kurulan pazar, pandemide normalleşme süreci kapsamında kontrollü olarak eski düzenine dönüyor. Şehir dışından gelen pazarcıların da tezgah kurabileceği pazaryerlerinde, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına azami ölçüde dikkat edilecek.

Pazar yerinde “kontrollü” eski düzene dönülüyor

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, pandemide normalleşme sürecinin devam ettiğini söyledi. Yaptığı basın açıklamasında, ilçede salı, çarşamba ve cumartesi günleri kurulan pazaryerlerinde kontrollü olarak eski düzene döneceklerini belirten Toksöz, ne kadar eski düzene dönseler de hiçbir şeyin eskisi gibi olamayacağının altını çizdi.

Toksöz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Pandemi sürecinde almış olduğumuz tedbirler kapsamında, dışarıdan gelen pazarcıları kabul etmeyerek kendi pazarcılarımızla bir düzen oluşturmuştuk. Haftaya salı, çarşamba ve cumartesi günleri gelen pazarcılara yeniden yerlerini göstereceğiz. Pandemi kurallarına ve sosyal mesafeye uyacağız. Pazarların kalabalık olması durumunda girişlere bariyer koyularak sınırlı sayıdaki vatandaşlarımıza pazar yerine alabiliriz. Kurallara uyarak eski düzenimize dönmeye gayret ediyoruz. Pazarcılarımızla ilgili pazartesi ve salı günü çalışmalarımızı yapacağız. Yeterli sayıyı aşmamız durumunda tek – çift uygulaması yapmamız da gündemimizdedir. Hafta başında bununla ilgili nihai kararı vereceğiz. Sorunsuz bir şekilde pazarımızı yeniden Yatağanlılarla buluşturmayı arzu ediyoruz. Pandemi sürecindeki sıkıntıları, önümüzdeki süreçte yaşamayız inşallah. Hayırlısı olsun” diye konuştu.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68