Pazar Yerine Düğün Alanı ve Otopark Makyajı

Bozarmut Belediyesi tarafından 1000 metrekarelik alanda yapımı tamamlanarak hizmete açılan açık Pazar yerinin üstünün kapatılarak, çok yönlü olarak kullanılması için çalışmalar başladı.

Pazar Yerine Düğün Alanı ve Otopark Makyajı
 Yatağan’a bağlı Bozarmut Beldesi’nde yapımı tamamlanarak hizmete açılan açık Pazar yerinin üzerinin kapatılarak çok yönlü olarak kullanılması amacıyla çalışmalara başlandı. 
Toplamda 120 Bin TL’ye mal olan açık pazar yeri üzerinde incelemelerde bulunan 
Bozarmut Belediye Başkanı Dursun Karşıalan; “Daha önce Açık Pazar Yeri cadde üzerindeydi, bu nedenle çok sıkıntı oluyordu. Yeni Açık Pazar Yeri'nin hizmete girmesiyle, hem trafik rahatladı hem de alıcı ve satıcılar için iyi oldu. 2010 yılında başlayan çalışmaların ardından geçtiğimiz yıl yeni Pazar yerimizi hizmete açmıştık. Şimdi ise sıra üzerini kapatarak çok yönlü olarak kullanılmasına geldi. Çalışmalar tamamlandığında söz konusu alan Pazar günleri belde pazar alanı olarak kullanılacağı gibi diğer günlerde kapalı otopark, düğün yeri olarak hizmet vere-cek. Bu nedenle Açık Pazar Ye-ri'ne sabit tezgâhlar yapmaya-cağız. Böylelikle söz konusu alanda daha sağlıklı bir şekilde faydalanabileceğimizi düşünü-yoruz. Zaten pazar esnaflarımız-ın kendi tezgahları var” dedi ve Bozarmut Belediyesi mahalle statüsüne girene kadar hizmete devam edeceklerinin altını çizerek; “Bilindiği üzere 2014 yerel seçimlerinden itibaren belde belediyelerimizin belediyelikleri kaldırılarak mahalle statüsüne kavuşacaklar.
Ancak halkımızın güvenini kazanarak geldiğimiz görevin hakkını vermek istiyoruz. Bu süre zarfında beldemizin öncelikli ihtiyaçlarını belirleyerek elimizden gelen yatırımı yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2013, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER