banner80

Pazarlarda denetim artırıldı

Yatağan ilçe merkezinde çarşamba günü kurulan sebze ve meyve pazarında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında denetimler en üst seviyede gerçekleştirildi.

Pazarlarda denetim artırıldı

Bilindiği gibi Yatağan ilçesinde büyük bir kararlılıkla yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında denetimler gerçekleştiriliyor. Denetimlerin gerçekleştirildiği yerlerden birisi de ilçe merkezinde çarşamba ve cumartesi günleri kurulan sebze ve meyve pazarları. İlçe Kaymakamlığının koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Belediye Başkanlığı, İlçe Tarım Müdürlüğü ve İlçe Sağlık Müdürlüğü görevlileri tarafından gerçekleştirilen denetimler büyük bir kararlılıkla sürdürülürken, çarşamba pazarında denetimler en üst seviyelerde gerçekleştirildi. İlçe Emniyet Müdürü Tümer Yılmaz’ın, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Fırat Yazıcı’nın ve İlçe Tarım Müdürü Ayşe Didem Biber’in de bizzat katıldıkları denetimlerde Kovid-19 salgın hastalığı ile etkin mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymayanlara çok sayıda ceza yazıldı.

Görevliler gerek pazarcı esnafını gerek ise pazara alış veriş için gelen vatandaşları maske takmanın gerekliliği, sosyal mesafenin korunması ve hijyet kuralları hakkında özel olarak hazırlatılan afişlerlele de sık sık bilgilendirirken, polis ve zabıta araçlarından da gün boyu bilgilendirici anonslar yapıldı.

Ayrıca Yatağan Emniyet Müdürlüğü görevlilerinden oluşan özel ekip ise internet bağlantılı tablet bigisayar ve cep telefonlarından da sadece Yatağan ilçesinde ikamet eden vatandaşların değil aynı zamanda da Yatağan ilçesine ilçe dışından gelen vatandaşların haklarında karantina tedbiri uygulanıp uygulanmadığı da tespit edildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68