Peş peşe yaşanan arıza vatandaşı çileden çıkardı

Yatağan ilçesine bağlı Atatürk Mahallesi’nde yaşanan boru patlağı sorunu, vatandaşı çileden çıkardı. Aynı yerde sürekli benzer sorunların yaşandığını belirten mahalle sakinleri, çözüm için gelen ekiplerin, mahallelileri bilgilendirmeden su kesintisi yapmasından da şikayetçi oldu.

Peş peşe yaşanan arıza vatandaşı çileden çıkardı
 Edinilen bilgilere göre, Atatürk Mahallesi İnönü Bulvarı’ndaki yan yolun altındaki su borusu patladı. Vatandaşlar, durumu Muğla Büyükşehir Belediyesi Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (MUSKİ) bildirdi. İddiaya göre 2 gün sonra gelen ekipler, mahallelilere haber vermeden suyu keserek çalışmasını yaparak sorunu giderdi.

Mahalle sakini Egemen Özdemir, muhabirimize yaptığı açıklamada, boru patlağının yaşandığı yerin sürekli benzer sorunlarla karşılaştığını belirterek, soruna geçici çözümler ürettiklerini iddia etti. Kalıcı bir çözümle sorunun giderilebileceğini kaydeden Özdemir, “MUSKİ’ye zar zor ulaşıyoruz, ulaştığımızda da 2-3 gün sonra cevap alabiliyoruz. Gelen ekipler, çalışmanın yapılacağını önceden mahalle sakinlerine de duyurmuyor. Çevrede araçları olanlar oluyor, araçlarını çekmelerine bile zaman vermiyorlar. Ayrıca çalışma yaparken de suları kesiyorlar, kessinler fakat öncesinde duyursunlar. Her şey için mesaj atıyorlar, bunun için de bir mesaj atsınlar ki vatandaş da ona göre önlemini alsın. Gelen ekipler de nedense hep mesai saatleri dışında geliyor, yani herkesin evinde olduğu anda geliyor. Mesai saatleri içerisinde gelmeleri, insanların evde daha az vakit geçirdiği ana denk gelmesi nedeniyle daha iyi olur” diye konuştu .

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2017, 11:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96