PİRİ REİS’DE “CAMBRIDGE” RÜZGÂRI

Piri Reis Koleji 2013-2014 Eğitim- Öğretim sezonunda muhteşem bir tören ile Cambridge Esol sınavlarını sertifikalarını öğrencilerine dağıttı. Muğla bölgesinde 3 yıldır Cambridge Esol sınav merkezi olarak kendi öğrencilerinin yanı sıra farklı okul öğrencilerine de ev sahipliği yapan Piri Reis Koleji, bu yılda 64 öğrencisi ile Cambridge Esol sınavı sertifikası almaya hak kazandı. Piri Reis Koleji öğrencileri her yıl olduğu gibi bu yılda kendi bölgelerinde ve Türkiye genelinde üstün bir başarı gösterdiler.

PİRİ REİS’DE “CAMBRIDGE” RÜZGÂRI
 Piri Reis Koleji Okul Müdürü Nuri İleri  “Cambridge üniversitesi Esol sınavları, adayların uluslararası alanda İngilizce seviyelerini en iyi derecede belgeleyebileceği, geçerlilik anlamında en çok bilinen ve güvenilen sınav sistemidir. Piri Reis Koleji öğrencileri; Fransa, İtalya, Almanya, Japonya gibi pek çok ülkede kendi yaş gruplarındaki ve seviyelerindeki diğer öğrencilerle aynı anda bu sınavlara katılmakta ve aslında sadece ulusal değil; uluslararası düzeyde de İngilizce seviyelerini belgelendirmektedirler. Bu belgeler, uluslararası şirketler, eğitim kurumları ve devlet kurumları bünyesinde de ömür boyu geçerlidir.” diyerek Cambridge sınavlarının önemini vurguladı.
Piri Reis Koleji İngilizce Zümre Başkanı Ahmet Tanay “Piri Reis Koleji İngilizce zümresi olarak her yıl bu sınavları yapmaktayız. Her geçen yılda daha fazla öğrencimizin bu sınavlara katılarak okulumuzun İngilizce seviyesini bir üst düzeye çıkarmak hedefimiz olacaktır. Sınavda başarı gösteren tüm öğrencilerimize ve bizlerden desteklerini esirgemeyen velilerimize çok teşekkür ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.
Cambridge Esol sınavlarını gerçekleştiren British Side temsilcilerinin de katıldığı sertifika töreninde Vali Yardımcısı Sayın Mestan Yayman, İlimiz hâkimlerinden Sayın Raziye Demirli, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Sayın Mustafa Işıloğlu ve Milli Eğitim Şube Müdürü Sayın Feridun Apaydın öğrencilere sertifikalarını dağıttılar.

Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Eylül 2013, 18:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68