Piyasa Demokrasisi

Piyasa Demokrasisi

Piyasa Demokrasisi

Kaçın! ''Demokrasi'' geliyor! Derken, kanlı savaşlara gebe 'piyasa demokrasisi'nden söz ediyoruz. Köşe yazımızın üçüncüsü olan bu alıntıları Banu Avar'ın 'Kaçın Demokrasi Geliyor' kitabından alıyoruz.

Attila İlhan, cumhuriyet demokrasisinin piyasa demokrasisinden çok farklı olduğunu şöyle anlatmıştı: ''Cumhuriyet,in demokrasisi yönetime halkın el koyması, üretimi halkın yönetmesi anlamına gelir. Bu bir manada, devletin halka dağılması, halk olmasıdır. Piyasa demokrasisi ise tam tersine, devleti güçlü bir azınlığın eline verir, büyük ve sessiz çoğunluğu keyfince sömürebilmesi için!'' Sistemin izin verdiği oranda 'demokrasicilik' oynayanlar, sözde seçim yaparak, halka iradesini kullandığı hissini verir. Hiçbir şey değişmesin diye, birileri değişir.

İktidara her oturan parti, SİSTEM içindedir. Yani HALKın çıkarları aleyhinedir. Halkın gerçek çıkarlarının temsilcileri Meclis'e giremezler. Bunun için her türlü düzenek kurulmuştur. Her seçimde malı götürmeyi hayal eden sistem partilerinden biri voleyi vurur. Halk debelenip durur. Demokrasi içinde olduğunu zanneder, Amerikan Avrupa çetelerinin gizli stratejilerine, para piyasalarına bağlı olarak kaderi şekillenir. ''Demokrasi geliyor'' diye darbeler, işgaller, katliamlar altında ezilir.. Bugün Atlantik ötesinden petrol ve gaz coğrafyasına dayatılan ''Demokrasi'' 1950lerde Türkiye'ye dayatılmıştır. Türkiye Cumhuriyeti kendi demokrasisini toplumun tabanına yaymak, bunu yapacak siyasi kadrolarla yola çıkmak yerine, yabancıların tavsiyelerini emir telakki etmiştir! Cumhuriyetin demokrasisini temellendirememiştir. Amerika'nın telkinleriyle 'demokrasi', sapkın tarikat, mezhep, aşiret sarmalına dolandırılmış, halkları kontrolde tutmak için ABD'nin bulduğu yol, 'din kullanılmıştır'! Bugün Kuzey Afrika'da ve Ortadoğu'daki darbeler, 'demokrasi' adına yapılmaktadır. ''Ilımlı İslam''la kontrol altına alınacak toplumlar küresel sermayeye boyun eğeceklerdir. Adları demokrasi, tüm zenginlikleri küresel sermayeye yem olacaktır. İşte o nedenle ''Kaçın bu demokrasiden!'' diyoruz. Bu 'piyasa demokrasisi'dir. Dayatılan 'demokrasi', ulus devletleri yok etme, bölme yutma hareketidir. Tek çözüm HALKIN bu çifte oyunun farkına varması, içeriden ve dışarıdan gelen sahte 'demokrasi' operasyonuna, MİLLİ İRADE'siyle karşı durmasıdır. Demokrasi sadece ANTİEMPERYALİST yani ULUSAL bir karaktere sahipse anlamlıdır. Böyle bir demokrasi için, Attila İlhan'ın deyişiyle, her cenaptan, 'YILDIZ, HİLAL ve KALPAK Cumhuriyeti'nin Cumhuriyetçileri' el ele bir mücadeleyi örgütlemelidir. Bu mücadele sadece dört bir yandan sıkıştırılmış ülkemiz için değil, kuşatma altındaki tüm mazlum milletler içi, bir kez daha, parlak bir örnek olarak hayata geçecektir!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68