“Polis Amca Kütüphanesi”ne esnaf desteği

Yatağan ilçesinde teşhir edilmekte olan “Polis Amca” isimli çocuk kütüphanesine esnaftan destekler gelmeye başladı.

“Polis Amca Kütüphanesi”ne esnaf desteği

Bilindiği gibi Yatağan ilçesinde “Polis Amca” isimli çocuk kütüphanesinin teşhir edilmesine geçtiğimiz günlerde başlanmış ve ilk kitapları Yatağan Kaymakamı Onur Kökçü hediye etmişti. Kaymakam Kökçü’nün “Polis Amca” isimli çocuk kütüphanesine Kahraman Şehit Jandarma Yarbay Alim Yılmaz’ın babası Mehmet Yılmaz’ın yazmış olduğu “Şehit Anasının Feryadı Ümmü Yılmaz” isimli şiir kitaplarını kütüphaneye hediye etmesi ise kütüphaneye ayrı bir değer kazandırmış oldu.,

Yatağan Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Sinanbey İlkokulu Müdürlüğü’nün koordinesinde İlçe Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa kurulacak olan çocuk kütüphanesine Yatağan esnafından da destek gelmeye başladı. Bu bağlamda Gözüm Optik ve Alperen Kırtasiye isimli işyerlerinin sahibi olan esnaflar temin ettikleri hikaye kitaplarını hibe ettiler.

Yatağan ilçesinin seçkin ve köklü okulları arasında gösterilen Sinanbey İlkokulu’nda teşhir edilecek olan kütüphane ile “Polis dostunuz, arkadaşınızdır” fikri benimsetilerek, mevcut olan polis sevgisinin daha da arttırılması hedefleniyor.

“Polis Amca” isimli çocuk kütüphanesinden kitapların ödünç olarak alınması ve verilmesi esnasında yüksek düzeyde dezenfeksiyon sağlayan yeni nesil anti-mikrobiyal bir çözelti ile de dezenfekte edileceği öğrenilmişti. Dileyen vatandaşların kullanılmamış olmak kaydıyla kütüphaneye kitap hibe edebilecekler.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68