Polis Haftası etkinlikleri başladı

Yatağan İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, Polis Haftası etkinlikleri kapsamında Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan’ı makamında ziyaret etti. Özher, kaymakamlığın ardından şehit polis yakınlarını da ziyaret etti.

Polis Haftası etkinlikleri başladı
 Yatağan İlçe Emniyet Müdürü Ali Özher, Polis Haftası etkinliklerinin başlangıcını, Yatağan Kaymakamı Gökay Özkan’ı makamında ziyaret ederek yaptı. Beraberinde çeşitli birimlerde görev yapan polis memurlarıyla ziyareti gerçekleştiren Özkan, hafta boyunca yapılacak olan etkinlikler hakkında bilgiler verdi.

Türk emniyet teşkilatının kuruluşunun bu yıl 170. kuruluş yıldönümünü kutladıklarını kaydeden Özher, müdürlüğün hizmet ve çalışmalarından bahsederek, “Son dönemlerde, önleyici hizmetlere ağırlık verdik ve neticesinde başarılı sonuçlar aldık. 2015 yılının ilk üç ayında, 2014 yılına oranla mala karşı suçlarda yüzde 65’lik bir azalma sağlanırken, bu suçların aydınlatılmasında geçen yıl yüzde 34 olan oran, yüzde 81’e çıkartıldı. Kişiye karşı suçların aydınlatılmasında ise, yüzde 98’lik bir orana ulaştık” şeklinde konuştu.

Kaymakam Özkan’ın, emniyet teşkilatına verdiği destek ve katkılardan dolayı teşekkür eden Özher, hafta boyunca düzenlenecek olan etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Kaymakam Özkan ise, tüm emniyet mensuplarının Polis Haftası’nı kutlayarak, polislik mesleğinin öneminden bahsetti. Polisliğin zor ve önemli bir meslek olduğunu vurgulayan Özkan, “170. kuruluş yıldönümü kutlayan polis teşkilatımızın her bir bireyine, çok önemli görevler düşmektedir. Bunun yanı sıra, polislerimizin sorumlulukları büyük önem taşımaktadır. Görevinizi icra ederken hukuk kurallarının dışına çıkmayarak, vatandaşlarımızın kişilik haklarını engellememelisiniz ve suçlu veya suçsuz olsa bile kişilere kaba kuvvet uygulamamalısınız” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2015, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER