Polis uyardı: “Dolandırıcılara kanmayın”

Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri, “Dolandırıcılara kanmayın” diyerek uyardı.

Polis uyardı: “Dolandırıcılara kanmayın”
 Muğla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Menteşe İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlileri vatandaşları dolandırıcılara karşı bilgilendirmeye devam ediyor.

Vatandaşlarla yüz yüze yapılan görüşmelerde özel olarak hazırlatılan el broşürler ile bilgilendirme faaliyetlerini gerçekleştiren polisler Vali, Kaymakam, Vali Yardımcısı, Hâkim, Savcı, Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı dâhil hiçbir devlet görevlisinin vatandaşlardan ne kontör ne de para talep etmeyeceğinin özellikle bilinmesini istiyorlar.

Polisler ayrıca kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, küçük ölçekli veya büyük ölçekli esnaflar ve benzerlerinin iş ve işlemlerini yerine getirirken son derece dikkatli davranmalarını istiyorlar. Özellikle de telefon ile kendilerini arayarak iş ve işlemlerinin gerçekleştirilmesini isteyen kişilerin doğruluklarının titizlikle araştırılmadan iş ve işlemlerin gerçekleştirilmemesini istiyorlar.

Berna KUŞ

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2018, 07:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56