“Prestij projemiz dediğiniz yol ancak ‘prestijiniz’ kadar güzel olabilmiştir”

CHP Yatağan Başkanlığı, cumartesi ve pazar günü ilçede etkili olan sağanak yağmurun ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nda baskın ve taşkınların yaşandığı işyerleri ve evlerde incelemelerde bulundu. İncelemelerin ardından konuyla ilgili sert bir açıklama yayınlayan CHP heyeti, Yatağan Belediyesi’ne yüklendi.

“Prestij projemiz dediğiniz yol ancak ‘prestijiniz’ kadar güzel olabilmiştir”

CHP Yatağan Başkanlığı, cumartesi ve pazar günü ilçede etkili olan sağanak yağmurun ardından Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı’nda bazı işyerleri ve evlerinde su baskını ve taşkınların meydana gelmesi üzerine incelemelerde bulundu.

CHP İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin yanı sıra CHP’li Yatağan Belediye Meclisi üyelerinden oluşan bir heyet, ev ve işyerlerini ziyaret ederek, zarar gören vatandaşlarla görüştü.

Görüşmelerin ardından yazılı basın açıklaması yayınlayan CHP heyeti, açıklamasında şu ifadeye yer verdi:
“İnönü Bulvarı yapım çalışmasına bir akşam herkesten habersiz bir şekilde başlandığında konu ile alakalı derhal bir basın açıklaması yapmış ve kafamızda bazı soru işaretlerinin olduğunu belirtirken, Belediye Başkanına cevaplaması talebiyle bazı sorular yöneltmiştik. Elbette ki sorularımız cevapsız kalmıştı.

Sorduğumuz ilk soru ‘çalışması başlanan bir projenin kamuoyuyla paylaşılmasından neden inatla kaçınılmaktadır, projeye dair neden esnaf ve STK’lardan görüş alınmamaktadır?’ idi. Bugün gelinen noktada bu sorunun cevabını çok daha net almış ve soruya neden cevap verilmediğini açıkça anlamış bulunmaktayız. Çünkü bu proje hiçbir şekilde halkın hayatını kolaylaştırmak veya esnafın çıkarını düşünmek üzere yapılmamıştır.

Plansızlık, acele ve ben yaptım olacak anlayışıyla yapılan bu yolda, hiçbir planlamanın düzgün bir şekilde yapılmadığı bugün öğle saatlerinde etkisini gösteren yağışla net bir şekilde belli olmuştur. Ne yazık ki tüm bunlara sebep olan zihniyet suçu İnönü Bulvarı’ndaki yurttaşımıza atmakta veya konuyu siyasallaştırarak hedef saptırmaya çalışmaktadır.

Yatağan Belediyesi’nin kurumsal hesabından paylaşılan açıklamada ‘ilçemizde bir metre drenaj yapmayan ve bu gibi mağduriyetleri siyaset yapma fırsatçılığına çeviren malum zihniyet’ ifadesi kullanılmıştır. Ayrıca Belediye Başkanının bizzat işyerlerine gittiği vurgulanmıştır. Başkan gittiği işyerleri sahiplerine keşke dükkanlarına en son ne zaman su bastığını sorsaymış. Cumhuriyet Halk Partisi heyeti olarak biz bugün yaptığımız ziyaretlerde bunu esnafımıza sorduk. Sayın Başkan isterse kendisine aldığımız cevabı iletebiliriz. Esnafın her şeyin farkında olduğunu da gördük. Ayrıca bu konu bizim için bir siyaset malzemesi değil, siyasetin ta kendisidir. Çünkü bizim için siyaset halkın sorunlarını çözmek ve dile getirmektir. Siyaseti rant için yapanlar, pek tabii ki siyasetin anlamını yanlış biliyor da olabilir. Şaşırmayız!!!

Kot farkını dahi hesaplayamayanların inşa ettiği yolda bir çok esnafımız ve vatandaşımız mağdur olmuş, maddi ve manevi hasarlar ortaya çıkmıştır. Ne yazık ki Yatağan’ı yönetenlerin beceriksizliğinin bedelini zaten zor durumda olan esnafımız ve yurttaşlarımız ödemektedir.

Bu yol Yatağan halkının hayatını kolaylaştıracak, can güvenliğini koruyacak, esnafın çıkarını kollayacak şekilde en baştan yapılmalıdır, yapılacaktır. Milyonlarca liralık halkın kaynağını savuranlar da bunun hesabını vermekten kaçamayacaktır. Ne yazık ki ‘prestij’ projemiz dediğiniz yol ancak ‘prestijiniz’ kadar güzel olabilmiştir. 

Bu yol esnafın işlerini azaltmış ve esnafa zarar vermiştir, bu yol vatandaşın hayatını zorlaştırmış ve ulaşımı güçleştirmiştir, bu yol eskiden arabaların bile ulaşamadığı hıza büyük araçların rahatlıkla ulaştığı can güvenliği olmayan bir yol olmuştur, bu yolda yapılan kavşak düzenlemeleri ile tüm ilçenin trafiği daha sıkışık hale gelmiştir.

Yetkililere tekrar çağrıda bulunuyoruz:

Tüm esnaf, vatandaş ve STK’ların fikirlerini alarak bu yolu yeniden projelendirin. Yatağan halkı bu sıkıntıları hak etmemektedir. Yok siz Yatağan’a bunu reva görüyorsanız ve bu yoldan memnunsanız bu halk sizi yolcu etmeyi de bilir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68