Prof. Dr. Erkol, Alzheimer'a karşı önlemleri anlatacak

Yatağan Belediyesi ve EPOS7 işbirliğiyle Yatağan’da Alzheimer hastalığına karşı bilinçlenme semineri düzenlenecek.

Prof. Dr. Erkol, Alzheimer'a karşı önlemleri anlatacak
 Kültürel emanetleri korumak, kültür sanat bilincinin geliştirilmesi amacıyla 7 iş kadını tarafından kurulan Etnik Popüler Sanatlar Derneği (EPOS 7), Türkiye genelindeki kültür-sanat çalışmalarını, sağlık konusundaki desteklerle de sürdürüyor.

Geçtiğimiz günlerde EPOS7 Kurucu Başkanı Zafer Kozanoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Berna Ülger, Yatağan’a gerçekleştirdiği ziyaret sırasında Belediye Başkan Yardımcısı Tarcan Oğuz ile Yatağan’daki tarihi yerleri gezdi. Yatağan Termik Santrali’nin çevreye verdiği zararların başında, insanlarda Alzheimer hastalığına sebebiyet verdiğini öğrenen EPOS7 yöneticileri, bununla ilgili çalışmalara başladı.

Yatağanlıları Alzheimer karşısında bilinçlendirmek için Yatağan Belediyesi işbirliğiyle 12 Eylül günü saat 10.00'da Yatağan Belediyesi Toplantı Salonu’nda bir seminer düzenleyecek olan EPOS7, seminere konuşmacı olarak Alzheimer tedavisindeki başarısıyla adından sıkça söz ettiren Prof. Dr. Gökhan Erkol’u davet etti.

Konuyla ilgili olarak muhabirimize açıklamalarda bulunan Yatağan Belediye Başkanı H. Haşmet Işık, EPOS7’nin Yatağan’da gerçekleştirmiş olduğu tanıtım ve sağlık çalışmalarının kendilerini çok mutlu ettiğini, bu nedenle kendilerine teşekkür ettiğini ifade etti.

Işık, ayrıca EPOS7’nin Yatağan’daki buna benzer çalışmalarının devam edeceğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 11 Eylül 2014, 18:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68