Proje Getir Hibeyi Kap

Proje Getir Hibeyi Kap

Proje Getir Hibeyi Kap

Denizli, Aydın ve Muğla illerini kapsayan Güney Ege Kalkınma Ajansı, (GEKA) kobiler ve kâr amacı gütmeyen kurumlara destek ver-meye devam ediyor. Denizli GEKA yetkileri dün Yatağan Belediye Toplantı Salonu'nda bu konuda bir bilgilendirme semineri verdiler.

GEKA Denizli uzmanları Metin Mert, Selen Eğit ve Seda Kılınç, tarafından yapılan “Tarıma Dayalı Sanayide katma değerin artırılması Mali Destek Programı” sunumuna, Yatağan Belediye Meclis Üyesi Tarcan Oğuz, Yatağan Esnaf Odası Başkanı Mustafa Kuzu, Ziraat Odası Başkanı Åženyüz Buğday, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Veli Kanburoğlu ve diğer ilgili kişiler katıldı.

2009 yılı içinde Muğla, Aydın ve Denizli illerini içine alan ve kentlerde ihtiyaç duyulan konularda ve gerekse bölgesel kalkınmayı sağlayacak tüm konularda, projeli kalkınmayı hedefleyen, kısa adı GEKA olan kuruluş faaliyetlerini aksatmadan sürdürüyor.

GEKA'nın kuruluşunda temel hedefinde ise, yasal bir oluşumla hem genel bütçenin desteğini alarak, hem de yerel bazda ki katkılarla bir güç oluşturmak suretiyle, gerek il bazındaki sektörlerde, gerekse üç ili ilgilendiren bölgesel konularda projeli bir şekilde hızlı kalkınmayı sağlamak bulunuyor.

Yapılan sunumda, GEKA'ya kâr amacı güden ve kâr amacı gütmeyen kurumlar olarak, iki ayrı müracaat şekli olduğu belirtildi. Genelde çevreye duyarlı tesisler başta olmak üzere, üretime ve istihdama yönelik projelerin kabul gördüğü sistemde, kâr amacı güden kuruluşlara, projeye göre  % 50, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara % 75 hibe sağlanıyor. Yapılan sunumda bu konuda ayrıntılı bilgiler sunuldu.  

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68