banner80

Projeksiyonlu Kur’an Kursu

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl “Haydi çocuklar, camiye koşalım Kur’an’la buluşalım” temasıyla gerçekleştirilen Kur’an kursuna ilginin yoğun olduğu bildirildi.

Projeksiyonlu Kur’an Kursu
 Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu yıl “Haydi çocuklar, camiye koşalım Kur’an’la buluşalım” temasıyla gerçekleştirdiği Kur’an kursları, 23 Haziran tarihinde Yatağan’da hizmete açılmıştı. 22 Ağustos tarihinde sona erecek kurslara Yatağan’da ilginin yoğun olduğu bildirildi.

Kadrolu Kur’an-ı Kerim kursu öğretici bulunan Yatağan’daki tüm camilerde Kur’an kursu açılırken ilçe merkezindeki Merkez Aşağı Cami’ndeki Kur’an kursuna gelen öğrencilere, projeksiyonla Kur’an-ı Kerim eğitimi veriliyor.

Merkez Aşağı Cami Kur’an Kursu Öğreticisi Üzeyir Yıldırım, hafta içi her gün 10.00-13.00 saatleri arasında kursların devam ettiğini söyledi. Kursa, 60 erkek öğrencinin geldiğini belirten Yıldırım, “Öğrencilerimiz bazen kursla ilgili kitapları veya not kağıtlarını kursa getirmeyi unutabiliyorlar. Bu da eğitimin aksamasına sebep olabiliyor veya unutan öğrencilerimizin iyi bir şekilde eğitim almasına engel olabiliyor. Biz de bu soruna kökten biz çözüm bulduk ve eğitimleri projeksiyon yardımıyla vermeye başladık ve eğitimlerin öğrencilerimiz üzerinde olumlu etkiler bıraktığını gözlemledik” şeklinde konuştu.

Burak Alper KUŞ

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2014, 19:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68