Ramazan Bayramı sabotajcısı yine işbaşında!

Yatağan’ın Turgutlar Mahallesi’nde çıkan orman yangınında 6 dönüm orman arazisi zarar gördü.

Ramazan Bayramı sabotajcısı yine işbaşında!
 Edinilen bilgilere göre, Ramazan Bayramı’nın son gününde gece saat 02.30 Turgutlar Mahallesi Akgedik Mevkii’nde çıkan orman yangınının ihbarını alan Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri, 15 dakika gibi kısa bir süre içerisinde yangın bölgesine ulaştı. Müdürlüğe bağlı 7 arazöz, 2 su ikmal aracı ve 66 yangın söndürme işçisi ile müdahale edilen yangın, 03.15 itibari ile kontrol altına alınırken sabah saatlerine kadar soğutma çalışmaları sürdü. Örtü yangını şeklinde süren yangında, 6 dönüm orman arazisi zarar gördü.

Aynı günlerde, aynı yerde 3. yangın!

Yangının çıkış nedeni henüz belirlenemezken, son üç yıl içerisinde her Ramazan Bayramı’nda aynı bölgede yaşanan 3 orman yangını, akıllara sabotaj ihtimali getirdi.

En önemli geçim kaynağına darbe

Turgutlar Mahallesi’nde meydana gelen ve kasıtlı olma ihtimali üzerinde durulan orman yangını, en çok bölgedeki bal üreticilerini etkiledi. Basralı orman arazisinde meydana gelen yangında, Muğla’daki bal arılarının bölgedeki en önemli bal toplama merkezinin zarar görmesi, bal üreticilerine vurulan ciddi bir darbe olarak değerlendirildi. 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2014, 20:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68