RAMAZAN, GELDİ HOÅž GELDİ

RAMAZAN, GELDİ HOÅž GELDİ

RAMAZAN, GELDİ HOÅž GELDİ

Halk arasında “11 Ayın Sultanı” olarak bilinen Mübarek Ramazan ayına, Pazar gecesi kalkılan sahur yemeği ile başladık. İlk teravih namazında camilerimiz doldu taştı.

Ramazan öncesi pazara çıkan vatandaşlar bol bol alışveriş ederken, esnaflar da ilk defa satışlardan memnun oldukların dile getirdiler.

Açık ve kapalı pazaryerlerinde ise yoğunluk yaşandı. Esnaflar; “Çok eski Ramazanlarda yaptığımız alışverişin yine de çok altında, ancak son zamanlara göre bugün satışlardan memnunuz” dediler.

Vatandaşlar ise; “Pazarda çok güzel yiyecek - içecekler var, ancak hepsinden almak için bütçemiz yeterli değil. İmkânlarımız elverdiği kadar harcama yapmak zorundayız” dediler.

Bu yıl Ramazan ayı 1 Ağustos Pazartesi günü başladı, 29 Ağustos Pazartesi günü sona erecek. Mübarek Kadir Gecesi 26 Ağustos Cuma akşamı olacak.  Bu Ramazanda fitre ücreti, asgari 7 lira 50 kuruş olurken, zekât miktarı altında 80 gram olarak belirlendi. Bu yıl Ramazan yine 29 gün sürecek.  Ramazan Bayramı ise 30 Ağustos Salı günü başlayacak.

Ramazan boyunca Yatağan Belediyesi iftar çadırı açarken, hali vakti iyi olanlar, akraba ve komşularına iftar yemeği verecek, fakir fukaranın yüzü gülecek, yardımlaşma en üst seviyeye çıkacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68