Ramazan Hazırlıkları Başladı

9 Temmuz tarihinde başlayacak olan 11 ayın sultanı mübarek Ramazan ayı öncesi Yatağan’da hazırlıklar başladı. Yatağan Belediyesi öncülüğünde her Ramazan ayında kurulan iftar çadırı geleneğinin bu yıl da devam edeceği öğrenilirken, iftar çadırına katkıda bulunmak isteyen hayırseverlerin Belediye ile iletişime geçebileceği belirtiliyor.

Ramazan Hazırlıkları Başladı
 Bu yıl 9 Temmuz – 8 Ağustos tarihleri arasına denk gelen mübarek Ramazan ayının yaklaşmasıyla Yatağan’da Ramazan Ayı hazırlıkları başladı. 
Yatağan Belediyesi öncülüğünde her yıl kurulan iftar çadırı geleneğinin bu yıl da devam edeceği öğrenilirken, iftar çadırına destek vermek isteyen hayırseverlerin Belediye ile iletişime geçebileceği belirtildi. 
Bilindiği üzere, Yatağan Belediyesi tarafından her yıl Belediye Çok Amaçlı Toplantı Salonu’nda kurulan iftar çadırına ihtiyaç sahibi vatandaşlar yoğun ilgi gösterdiği gibi, Ramazan Ayı’nın getirdiği huzur ve bütünleştirici duyguları daha yakından hissetmek isteyen Yatağanlılar da iftar çadırını tercih ediyor. 
Her gün yaklaşık 500 ile 1000 kişiye hizmet veren çadırda ikram edilen yemekler hayırsever vatandaşların katkılarıyla temin ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2013, 18:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER