Ramazan'da Kapalıyız

Ramazan'da Kapalıyız

Ramazan'da Kapalıyız

Geçtiğimiz yıl, tam da bu sıralarda yine terör saldırıları meydana gelmiş, çok sayıda yiğidimiz şahadet şerbetini içmişti...

2011 Ağustos'un Ramazan Ayı'na denk gelmesi, bu terör saldırılarına verilen tepkiyi de artırmış, bütün siyasi erkân ayaklanmıştı. Ayaklanma da ne ayaklanma hani, “nefretle kınıyoruz!” Kınadınız diye teröristler de üzüntüden kendini heba ediyordu zaten.

2011 Ağustos'taki terör saldırıları sonrasında Başbakanımız, partisinin Ankara'daki bir iftar yemeğine katılmış ve bu iftar yemeği sırasında terör saldırıları ile ilgili olarak açıklamalar yapmış ve “Ramazana hürmeten sabrediyoruz ama Ramazan'ın bitiminden sonra çok daha farklı olacak'' demişti.

Dediklerini biraz daha açmak gerekirse eğer; "kardeşlerim, şu mübarek Ramazan Ayı'nda, maalesef yavrularımız şehit ediliyor ve yavrularımızı şehit eden bu bölücü terör örgütüne karşı, bizler şu anda bu mübarek ay vesilesiyle sabırla devam ediyoruz.

Ama unutmayın, bizim medeniyetimizin geçmişinde, o cehalet döneminde bile kimse kimseye kurşun atmaz, kan dökmezdi. İşte bu bölücü terör örgütü ve onların siyasi uzantıları bakınız neler yapıyorlar. Daha dün 3 tane yavrumuzu şehit ettiler.

Bakınız, unutmayın artık yine açık söylüyorum, bıçak kemiğe dayanmıştır diyorum ve bu ülkede bölücü terör örgütüyle arasına mesafe koymayanlar da bu suça iştirak ediyorlar, bunu da buradan açıklamak istiyorum ve onlar da bunun bedelini ödemeye mahkûm olacaklardır” diyen Başbakanın, dediklerinin hiçbir şekilde gerçekleşmediğini görüyoruz. Çünkü o Ramazan'dan sonra ikinci Ramazan'a girdik, çıkıyoruz bile. Bu Ramazan Ayı'nda da çok sayıda terör saldırısı meydana geldi ve gelmeye devam ediyor.

Son olarak da dün İzmir Foça'da askeri araca düzenlenen saldırıda 1 askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz de yaralandı.

Böyle bir süreçte muhalefet partisinin vekilleri de bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Hani bir subayı için kocaaaa Menemen'i yakan Ulu Adam'ın partisi ya, ondan şaşırtıyor.

Terör saldırılarından yediğimiz darbeler yetmiyormuş gibi Türkiye'nin kalbi Meclis'te Türkiye Cumhuriyeti Milletvekili unvanıyla bu milleti temsil eden ana muhalefet partisinin bir milletvekili, teröristlere karşı başlatılan operasyonlardan sonra Åžemdinli'ye giderek incelemelerde bulundu ve bu incelemeleri genel başkanlarına rapor halinde sundu. Åžemdinli'de yaptığı incelemeleri; “bunların ailesi var, 10'ar kişiden sayarsanız bin tane. Devlet, bin tane düşman kazanıyor. Ölenler fakirin çocuğu, asker de, PKK militan da... Bu savaştan kimse kazanmıyor. Bunu bitirmek lazım, bunun için siyasi bir irade lazım.”

Geçen yıl Başbakanın, Ramazan'ın hürmetine teröristlere dokunmuyoruz, Ramazan'dan sonra görüşeceğiz onlarla, açıklamasına en büyük tepkiyi gösteren ana muhalefet partisinin vekili, düşman kazanmama derdinde... Kendisine iki çift lafım var:

Dün İzmir Foça'da gerçekleşen terör saldırısı sonrasında şehit düşen Mehmetçiğimizden dolayı PKK da epey düşman kazandı. Fakat PKK bunla övünürken, sizler öldürülen her bir terörist için utanıyorsunuz... Ne denir ki size?

Nokta!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER