Ramazanda pide kuyruğu olmayacak

Yatağan Hıfzıssıhha Kurulu kararına göre, yaklaşan ramazan ayında fırınlar önünde kalabalık sıralar oluşmaması için sıcak pide satışı yapılmayacak.

Ramazanda pide kuyruğu olmayacak

Yatağan Hıfzıssıhha Kurulu, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirlerine bir yenisini daha ekledi. İlçede aldığı kararlarla vakaların artış hızını minimum seviyeye düşüren kurul, son olarak yaklaşan ramazan ayı için iki karar aldı.

Ramazan ayı boyunca fırınlar, pide salonları gibi yerlerin önünde sıra ve kalabalık oluşmaması için sıcak pide ve somun ekmeği satışı yapılmayacağını kararlaştıran kurul, isteyen fırınların pideleri yapıp soğumuş olarak satacağını karar verdi.

Öte yandan, zincir marketler dahil, ilçede faaliyet gösteren hiçbir market ya da işletmede önünde sıra ve kalabalık oluşmaması için promosyon, indirim günü, spot günü şeklinde ürün satışı yapılamayacağına karar verildi.

İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararları, şu şekilde açıklandı:

Mübarek ramazan ayında pide ve ekmek satışı esnasında oluşabilecek uzun kuyruklarda sosyal mesafe kuralının ihmal edilmemesi amacıyla ilçemizde faaliyet gösteren ekmek ve çeşitleri üretimi ve unlu mamuller üretimi faaliyeti gösteren fırın, pastane v.b. işletmeler ile fırını olan pide, lahmacun, döner salonu v.b. toplu tüketim işletmelerinde 23.04.2020 arife gününden itibaren başlamak üzere ve ramazan ayı boyunca ekmek, ekmek çeşitleri ve sade pide üretimlerinin (kıymalı, patatesli, peynirli vb. pideler hariç) saat 14:00 itibariyle sonlandırılması ve söz konusu ürünlerin iftar ve sahurda sıcak olarak vatandaşlara satışının yapılamamasına, market ve ticari işletmelerin indirim günü, promosyon, açılış, çekiliş organizasyonlarına pandemi süresince müsaade edilmemesine oy birliği ile karar alınmıştır.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68