Referandumun hazırlıklarında sona gelindi

16 Nisan’da yapılacak Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunda Yatağan ve Kavaklıdere ilçesinde görev yapacak sandık görevlilerinin kullanacağı malzemeler, Yatağan Seçim Müdürlüğü’nce hazır edildi. Ayrıca oy pusulaları da İlçe Seçim Müdürlüğü’ne teslim edildi.

Referandumun hazırlıklarında sona gelindi
 16 Nisan’da yapılacak 16 Nisan’da yapılacak Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu öncesinde Yatağan ve Kavaklıdere ilçesinde hazırlıklarda sona gelindi. Aynı zamanda Kavaklıdere Seçim Müdürü olarak da görev yapan Yatağan Seçim Müdürü Nedim Beyazıt, çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Seçim öncesinde Yatağan ve Kavaklıdere’de görev yapacak sandık görevlilerin kullanacağı malzemelerin tümünün Yatağan Seçim Müdürlüğü’nce hazır edildiğini belirten Beyazıt, “TBMM’nin aldığı karar gereğince, anayasada yapılacak değişikliğin halk oyuna sunulması nedeniyle 16 Nisan Pazar günü yapılacak referandum nedeniyle yurt genelindeki çalışmalarda olduğu gibi Yatağan ve Kavaklıdere’de de son aşamasına gelinmiş olup, referandumda görev yapacaklara verilecek torbalar eksiksiz hazırlanıp içine koyulacak malzemeler gözden geçirilerek tamamlanmıştır” dedi.

Sandık görevlilerin eğitimi 12 Nisan’da

Beyazıt, referandum öncesinde yoğun bir mesai harcadıklarını kaydederek, “12 Nisan Çarşamba günü yapılacak olan kurs çalışmalarına sandık başkanları, memur üyeler, bina sorumluları ve araç şoförleri katılacaktır. Bu çalışmalar Yatağan ve Kavaklıdere’de görev yapacak herkesi kapsamaktadır. Tüm görev alanların, çarşamba günü saat 09.00’da Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Maden Direktörlüğü sosyal tesislerinde hazır olmaları önemle duyurulur. Kurs, Yatağan Seçim Kurulu Başkanı Hakim Ergül Bala ve Kavaklıdere Seçim Kurulu Başkanı Cansu Yetkin ile Seçim Müdürü Nedim Beyazıt tarafından verilecektir” diye konuştu.

Yatağan’da 34 bin 918 seçmen oy kullanacak

16 Nisan 2017 tarihinde yapılacak halk oylamasında, mevcut Türkiye Anayasası'nın 18 maddesi üzerindeki değişikliklerin oylanacağını hatırlatan Beyazıt, şunları söyledi:
“Seçmen bilgi kâğıtları mahalle muhtarlıklarında dağıtıldı. Yatağan’da merkez ve mahallelerde 34 bin 918 seçmen 118 sandıkta oy kullanacak.  Kavaklıdere ilçesinde ise 8 bin 170 seçmen 26 sandıkta oy kullanacak. Artık hazırlıklar son aşamaya geldi. Bu seçimin vatana millete hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2017, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner96