Resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Yatağan ilçesindeki bir işletmenin Anneler Günü nedeniyle düzenlediği resim yarışmasının sona ermesinin ardından ödül töreni gerçekleştirildi.

Resim yarışmasında ödüller sahiplerini buldu

Yatağan ilçesinde faaliyet gösteren Çetinkaya Belen Gavesi, Anneler Günü nedeniyle sosyal medya aracılığıyla resim yarışma düzenledi.

Çocukların katılımıyla gerçekleştirilen yarışmanın jüri üyeliğini ise Yatağanlı ünlü karikatürist Mehmet Selçuk yaptı.

Yarışmanın sonuçlanmasıyla birlikte işletmenin önünde ödül töreni gerçekleştirildi.

Törene, Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, CHP İlçe Başkanı Mehmet Kemiksiz, Belediye Meclisi üyeleri, yarışmada dereceye giren çocuklar ve aileleri ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan yarışmayı düzenleyen Çetinkaya Belen Gavesi’nin işletmecisi CHP’li Belediye Meclisi Üyesi Ozan Çetinkaya, “Yatağan’da bir işletme tarafından ilk defa Anneler Günü’nde böyle bir etkinlik düzenleniyor. Çocuklarımızın güzel sanatlara yönelmesi için bu tarz etkinlikler düzenlenmelidir. İlçemizde sosyal etkinliğin olmadığını söylenmektense, herkesin elini taşın altına koyması gerektiğini düşünüyorum. Böyle bir yarışmaya ön ayak olduğumuz için çok mutluyuz. Yarışmaya katılan tüm çocuklarımızı tebrik ediyorum" dedi.

Yarışmada birinci olan Azra İrem Boz ikinci olan Mine Betül Turgut ve üçüncü olan Şevval Abakam’a, annelerine vermek üzere hediyeleri verilirken, yarışmaya katılan tüm çocuklara kitap hediye edildi.

Burak Alper KUŞ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68