Resmi Başvuruyu Yaptı, Açıklama Bugün

CHP’den Yatağan Belediye Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan Yeşilbağcılar’ın mevcut Belediye Başkanı Ertaf Cicili’nin resmi müracaatını Çarşamba günü gerçekleştirdiği ve bugün saat 14:00’de parti binasında partililerle bir araya geleceği öğrenildi.

Resmi Başvuruyu Yaptı, Açıklama Bugün
 Yatağan Belediye Başkanlığı için CHP’den aday adayı olacağını daha önce açıklayan Yeşilbağcılar’ın mevcut Belediye Başkanı Ertaf Cicili’nin Çarşamba günü resmi müracaatını gerçekleştirdiği öğrenildi.

Konu hakkında bilgi aldığımız Başkan Cicili; “Bilindiği üzere Yatağan’a hizmet etmek için Belediye Başkanlığı’na aday olacağımı daha önce açıklamıştım. 30 yıllık belediyecilik tecrübemi Yatağan için kullanmak istiyorum. Bu amaçla geçtiğimiz Çarşamba günü bütün evraklarımı tamamlayarak resmi müracaatımı gerçekleştirdim. Adaylık açıklamama herkes davetli” şeklinde konuştu.

Ertaf Cicili’nin resmi müracaatını yapmasının ardından bugün saat 14:00’de Yatağan İlçe Teşkilatı’nda partililerle bir araya geleceği de öğrenilirken, CHP’de resmi müracaatını gerçekleştiren aday adayı sayısı 5’e çıkmış oldu.

Hatırlanacağı üzere daha önce partililerden Hasan Haşmet Işık’ın yanı sıra, Mesut Günay, Muhammer Özdemir, Ali Akalp gibi isimler resmi başvurularını yapmışlar, CHP’nin bayan aday adayı Nadiye Asu Arda Uysal kararından vazgeçerken, Cemal Gürpınar’ın da aday adayı olmasının gündemde olduğu belirtilmişti. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 18:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER