Resmi törene alternatif tören

CHP Yatağan İlçe Başkanlığı, Tes-İş ve Maden-İş sendikaları ile ADD Yatağan şubeleri tarafından Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu.

Resmi törene alternatif tören
 Yatağan ilçesinde, cumhuriyetin 91. yıldönümü kapsmında, protokolün yapmış olduğu törenden sonra CHP Yatağan İlçe Başkanlığı, Tes-İş ve Maden-İş sendikaları ile ADD Yatağan şubeleri tarafından alternatif çelenk töreni düzenlendi.

Törene, Belediye Başkanı Hasan Haşmet Işık, CHP İlçe Başkanı Kamil Genek, İşçi Partisi İlçe Başkanı Recep Helvacı, Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik, ADD Şube Başkanı Mahmut Ayık, CHP, İşçi Partisi, ADD, Tes-İş ve Maden-İş sendikaları üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

ADD Yatağan Şube Başkanı Mahmut Ayık, törenle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Atatürk Onuncu Yıl Nutku’nu okurken Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim gününü en büyük bayram olarak armağan etmiştir. Fakat, çıkardıkları yönetmelikle alanlarda kutlamayı yasakladılar. Sivil toplum kuruluşlarının Atatürk anıtına çelenk koymalarını bile yasakladılar. Andımızı kaldırdılar. Ne kadar yasaklarlarsa yasaklasınlar 29 Ekim Cumhuriyet bayramımızı büyük bir coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz. Atatürkçü Düşünce Derneği olarak 29 Ekim Cumhuriyet bayramınızı kutluyoruz” ifadelerinde bulundu.

Tes-İş Sendikası Şube Başkanı Fatih Erçelik ise, “Cumhuriyetimizin kuruluş yıldönümünü kutluyoruz. Cumhuriyetimizle birlikte kurulan KİT’ler, AK Parti iktidarı tarafından tek tek yok edilmektedir ve yok pahasına satılmaktadır. Sanki babalarının mallarını satıyorlar. Cumhuriyetin değerleri olan KİT’ler,  vatandaşlarımızın vergileriyle kurulmuştur. Kuruluş amacı ise ülke ekonomisine katkı sağlamaktır. AK Parti’nin iktidar döneminde satılmayan hiçbir yer kalmamıştır. Santral ve maden ocakları da satılmaktadır. Biz cumhuriyet değerlerimize sonuna kadar sahip çıkacağız ve direnişimizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2014, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68