Rüzgar Gibi Geçtiler

49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 183 kilometrelik Marmaris-Turgutreis etabı dün tamamlandı. Etabın Yatağan ayağı vatandaşların meraklı bakışları arasında gerçekleşirken, Yatağan polisi ve jandarması güzergah üzerinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Rüzgar Gibi Geçtiler
 49.Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun 183 kilometrelik Marmaris-Turgutreis etabı dün tamamlandı.

25 takımdan 177 sporcunun katılımıyla başlayan Marmaris-Turgutreis etabı Marmaris Atatürk Caddesi'nden başlarken, turun startını Marmaris Kaymakamı Ali Galip Saral ve Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu birlikte verdi.

Muğla Valiliği tarafından verilen talimatla parkur üzerinde trafik dönüşümlü olarak trafiğe kapatılırken, Yatağan polisi ile jandarması da Yatağan güzergahı üzerinde yoğun güvenlik önlemleri aldı.

Saat 11:30 ile 13:00 arasında Yatağan-Bodrum Karayolu'nda trafik akışı dönüşümlü olarak sağlanırken, özellikle Yatağan İnönü Bulvarı üzerinde yoğunlaştırılan denetimlerde araç trafiğinin yanı sıra yaya akışına da bir süreliğine izin verilmedi ancak, Yatağan parkurunun okul çıkış saatine denk gelmesi özellikle Yatağan polisinin zor anlar yaşamasına neden oldu.

Parkur öncesi karşıdan karşıya geçmek isteyen öğrencilere bizzat eşlik eden güvenlik güçleri tarafından herhangi bir aksaklığın yaşanmasına izin verilmedi.

Yine Andren Greipel

Marmaris-Turgutreis etabı sonunda bir önceki etapta da birinciliği göğüsleyerek Dünya'nın en büyük bisiklet sporcularından biri olduğunu kanıtlayan Andre Greipel yine birinciliğini ilan etti.

Marmaris Atatürk Meydanı'ndan start alan ve Turgutreis Mehmet Hilmi Caddesi'nde son bulan 183 kilometrelik Marmaris – Turgutreis etabında, 4 saat 41 dakika 59 saniye ile Lotto Belisol'dan Andre Greipel birinciliği, Omega takımından Trentin Matteo ikinciliği, Argos Shimano'dan Niklas Arndt üçüncülüğü elde etti.

Dereceye giren bisikletçilere ödüllerini Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödek Merdan, Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu verdi.

Ayrıca, etap içindeki Türkiye Güzellikleri Pirimi Belkov Maxim elde ederken, Türkiye Güzellikleri Mayosu'nun sahibi de değişmedi. Dünkü etapta mayonun sahibi olan Katusha'dan Ignatyev, Bodrum - Selçuk etabında da Beyaz Mayo'yu giymeye hak kazandı.

Dünya Türkiye'yi İzliyor

Alanya, Antalya, Elmalı, Göcek, Marmaris, Bodrum, Selçuk, Kuşadası, İzmir ve İstanbul gibi şehirlerin ev sahipliği yaptığı  49. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu pek çok ülkede naklen yayınlanması nedeniyle Türkiye'nin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtılabilmesi için büyük önem arz ediyor.

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2013, 21:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER