‘Sabah Namazlarında Buluşalım’ Projesi

Yatağan Müftülüğü’nce başlatılan “Sabah Namazında Buluşalım Projesi” kapsamında 31/05/2013 Cuma günü sabah namazında Merkez Aşağı Cami’nde program başlatıldı.

‘Sabah Namazlarında Buluşalım’ Projesi
 Cuma günleri sabah ezanından sonra Yasin-i Şerif okunması, dua yapılması ve namaz çıkışında süt ve poğaça ikram edilmesi ile devam eden programa, katılımın her geçen hafta artacağı belirtildi.
Proje hakkında bilgi veren Yatağan Müftüsü Şahabettin YILMAZ: “Sabah güneş doğmadan namaz ve dua ile Allaha sığınanlar, tevbe ve istiğfar edenler Kur’anda takdir edilmektedir. Allahın rızası; Sabredenler,doğruluktan şaşmayanlar, Allahın huzurunda boyun bükenler, hayra harcayanlar ve Seherde bağışlanma dileyenler içindir. Müstesna zaman dilimi içerisinde yer aldığından, sabahın ilk saatlerinde yapılan dualar ve ibadetler kabul edilir. Hem buna vesile olmak hem de halkımızla kaynaşmayı sağlamak amacıyla böyle bir proje başlattık. Ayrıca kahvaltı ikramını yapan vatandaşlarımız başta olmak üzere emeği geçen din görevlilerimize ve programımıza katılan tüm vatandaşlarımıza şükranlarımızı ifade ederim ” dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2013, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER