Sağlık Meslek, Gazi Anadolu’yla İdare Edecek

Bina sorunu nedeniyle sık sık gündeme gelen Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin 2013-2014 Eğitim- Öğretim yılında Gazi Anadolu Lisesi binasında eğitim vereceği öğrenildi.

Sağlık Meslek, Gazi Anadolu’yla İdare Edecek
 Bina sorunu nedeniyle sık sık gündeme gelen ve özellikle öğrenci velilerinin tepkisine neden olan Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ndeki problemin alınan geçici kararla çözüleceği öğrenildi.

Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, okulun öğretmen kadrosu ve bütün öğrencileriyle birlikte yeni sezonda Yatağan Gazi Anadolu Lisesi binasında eğitim vereceği belirtildi.

Bilindiği üzere, Sağlık Meslek Lisesi’nin mevcut binasının yetersiz ve eğitime elverişsiz olduğu gerekçesiyle yapılması planlanan yeni okul binası için Yatağan Belediyesi arazi tahsisini gerçekleştirmiş ancak, okul binasının yapımı 2013 planları içine dahil edilememişti.

Ayrıca, yeni binanın yapımı için öğrenci velilerinin Okul Aile Birliği öncülüğündeki bazı girişimleri dikkat çekmiş, bu amaçla AK Parti Yatağan İlçe Teşkilatı’nın da kapısı çalınmıştı.

Sağlık Meslek Lisesi’nin yeni binasına kavuşması için gerekli girişimlerde bulunduklarına vurgu yapan İlçe Başkanı Mustafa Toksöz, okulun yeni binasına kavuşması için 2014 yılını işaret ederek yaptığı açıklamada; “Yatağan Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’nin mevcut binasının yeterli olmadığının farkındayız ve gelişmeleri yakından takip ediyoruz. Okulun durumu öğrencilerimizin çok zor şartlar altında eğitim gördüğüne işaret ediyor. Girişimlerimiz sonucunda yeni bina projesini 2014 programına aldırdığımızı söyleyebilirim. Bilindiği üzere okul yeri de daha önce Yatağan Belediyesi tarafından tahsis edilmişti ve şu an için bir sorunumuz yok. Ancak projenin 2014 yılı programına alınacağını düşünürsek bu süre zarfında öğrencilerimizin daha iyi koşullarda eğitim alabilmesini sağlamalıyız. Bunun için okulun geçici olarak daha uygun bir binaya taşınması için çalışılıyor. En uygun binanın geçici olarak Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ne tahsis edilmesi için bizlere büyük görev düşüyor” ifadelerini kullanmış, Okul Aile Birliği Başkanı Ramazan Şener ise; “Bu süre zarfında okulun daha uygun bir binaya taşınmasına yönelik girişimlerin olması mutluluk verici. Sorunun kısa süre içinde çözülmesini umuyoruz. Emeği geçen ve bu konuda uğraş veren herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuşmuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2013, 17:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68