Şahbaz, rakibinin adaylığını yanlış bir karar olarak değerlendirdi

Mustafa Şahbaz, gündeme dair açıklamalarda bulundu. Mustafa Toksöz’ün aday gösterilmesini yanlış bir karar olarak yorumlayan Şahbaz, Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinin özelleştirilmesiyle devletin tasarruf sağlayacağını savundu.

Şahbaz, rakibinin adaylığını yanlış bir karar olarak değerlendirdi
 14 Aralık Pazar günü yapılacak olan AK Parti Yatağan İlçe Başkanlığı Genel Kurulu için başkan adaylığını açıklayan Mustafa Şahbaz, Yatağan ve ülke genelinin kritik bir dönemden geçtiğini vurguladı. Bu dönemin en iyi şekilde tamamlanabilmesinin, AK Parti olarak, birlikte ve beraberlik içerisinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ruhuyla hareket ederek mümkün olabileceğini savunan Şahbaz, Yatağan Belediye Başkanlığı’nı ancak bu ruhla kazanabileceklerini söyledi.

30 Mart 2014 Yerel Seçimlerinde AK Parti’den Yatağan Belediye Başkanlığı’na aday gösterilen Mustafa Toksöz’ün, AK Parti İl Başkanı tarafından 14 Aralık’taki genel kurulun tek adayı olarak gösterilmesi nedeniyle, adayın yıpranabileceğini savundu. Toksöz’ün aday gösterilmesinin şahsına, Yatağan AK Parti İlçe Başkanlığı’na ve halka yapılmış bir yanlış olarak değerlendiren Şahbaz, “Genel Merkezimizin emri olmadan, sanki öyleymiş gibi gösterilip bizlere sunulan bu süreci kesinlikle teşkilat prensiplerine aykırı gördüğümüz için adaylığımızı en diri ve samimi duygularla ve halkımızın da güzel teveccühleriyle ilçe başkanlığımız aracılığıyla genel merkezimizin ve tüm kamuoyunun dikkatlerine tekrar sunmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Özelleştirilmesiyle birlikte alıcı firmaya devrinin de tamamlandığı Yatağan Termik Santrali ve kömür işletmelerinde, işçilerin yürüttüğü özelleştirme karşıtı eylemlere ve onların gelecek kaygılarına da değinen Şahbaz, şöyle konuştu:

“Yatağanımızda gerçekleşen özelleştirmenin, devletimizin tasarrufu olduğunu ve tüm işçi, memur kardeşlerimizin garantisinin yine AK Parti hükümetimiz olduğunu, kurucusu olduğum ve birçok kademesinde önemli görevler yaptığım partim adına buradan ilan ediyorum. Gerek hükümetimiz gerekse yeni işbaşı yapacak firma yetkililerinin beyanlarıyla da sabit olan ve bizlerin de desteğiyle yeni dönemde işçimiz, memurumuz ve halkımız daha kazançlı çıkacaktır. Bunun teminatı, halkını hiçbir zaman yalnız bırakmayan AK Parti hükümetimizdir ve hükümetimizin Yatağan’daki temsilcisi olan genel merkezimizle kanı uyuşan biz AK Partili gönüldaşlarımızdır. Parti geçmişimdeki başarılarımız, gerek ilçe başkanlığımız, gerekse İl Genel Meclisi üyeliğimiz döneminde, gelecekte yapacağımız güzel çalışmalarında teminatı olacaktır. İnanıyoruz ki 2015 Genel Seçimlerinde başkanlığımızda, partimiz Yatağan’da bugüne kadar görülmemiş bir oyla birinci parti olacaktır. Bu davaya inancımız sonsuzdur. Genel merkezimize güvenimiz ve itaatimiz tam bir şekilde adaylığımızın tekrar hayırlara vesile olmasını diler 14 Aralık 2014 tarihindeki ilçe kongremizin huzurlu geçmesini temenni ederim.”

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2014, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
can bartu
can bartu - 7 yıl Önce

devlet termik ve kömürden tasarruf ederken , yeni saraylar mı yapacak...

SIRADAKİ HABER

banner68