Sakal-ı Şerif Yatağan’da

Kadir Gecesi nedeniyle Yatağan Merkez Aşağı camide Sakal-ı Şerif hem bayanların hem erkeklerin ziyaretine açıldı.

Sakal-ı Şerif  Yatağan’da
 Muğla Saburhane Camii’nde saklanan Sakal-ı Şerif Yatağan’a getirilerek Merkez Aşağı Cami’de  vatandaşların  ziyaretine açıldı.

Kur’an Kursu öğreticilerinden Nurgül Birden ve Birsen Karataş nezaretinde 1 Ağustos 2013 Perşembe günü Öğle Namazı sonrası bayanların ziyaretine açılan Sakal-ı Şerif, İlçe Müftüsü Şahabettin Yılmaz nezaretinde ise erkeklerin ziyaretine açıldı.

Peygamber (s.a.v.) Hz. Muhammet’in Sakal-ı Şerif'ini görmek ve dokunabilmek için uzun kuyruklar oluşturan vatandaşlar zaman zaman gözyaşlarına hakim olamazlarken, bazı vatandaşlar da  dokunduktan sonra öpüp kokladığı Sakal-ı Şerif'i uzun süre bırakmak istemedi.

Zaman zaman çok heyecanlı oldukları görülen pek çok kişi Sakal-ı Şerif'i ilk kez görmenin de mutluluk ve heyecanını yaşadı. Ziyaret esnasında  tekbirler ve salat-ü selamlar getirdikleri görüldü.

İlçe Müftüsü Şahabettin YILMAZ teravih namazı öncesi yaptığı  konuşmasında Sakal-ı şerif ziyareti ve adabı ile Mukaddes emanetler konulu sohbette bulunarak; “Vatandaşlarımızın kutsal emanetlere gösterdikleri saygı ve sevgiyi görünce bizler çok mutlu oluyoruz" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2013, 19:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner69

banner68