“Sakar altından umutlarını kestiler”

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Ortaca, Köyceğiz ve Dalaman ilçelerindeki oda üyeleriyle Ortaca'daki Acarlar Tesisleri'nde düzenlenen yemekte bir araya geldi. Gecede konuşan MUTSO Başkanı Bülent Karakuş, “Sakar altının çok değerli MUTSO üyeleri, bu seçim dönemi başlangıcında rakiplerimiz ilk olarak bu grubu parçalamayı denediler. Araç olarak siyaseti denediler olmadı, kişisel ilişkileri denediler olmadı, ticari menfaatler sağlamayı denediler olmadı, şu anda artık rakiplerimiz Sakar altından tamamen umutlarını kestiler” diyerek rakibi Gelişim Hareketine göndermelerde bulundu.

“Sakar altından umutlarını kestiler”

 Düzenlenen yemeğe CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan, CHP eski Milletvekili Dr. Ali Arslan, Köyceğiz Belediye Başkanı Salih Erbay, CHP'li belde belediye başkanları ve çok sayıda oda üyesi katıldı. MUTSO'nun yaptığı çalışmalardan bahsederek üyelere seslenen MUTSO Meclis Başkanı Hilmi Giresun, “129 yıllık geçmişiyle Muğla Ticaret ve Sanayi Odası'nın meclis başkanı olmak ailelerimize, torunlarımıza bırakacağımız en önemli miras olduğunu ve bu onuru ömür boyu taşıyacağımızı bunu da siz üyelerimze ve sizin seçtiğiniz meclis üyelerimize borçlu olduğumuzu ve böyle saygın bir müesseseyi yönetirken sorumluluklarımızın bilinci içerisinde olduğumuzun bilinmesi gerektiğini, üretken, çalışkan, katılımcı sorun yaratan değil sorun çözen olunması gerektiğini, kullandığı kamunun parasının kuruşunun hesabını vereceğinin farlı olmasının, odamızın sadece üyeye hizmet etme yeri olduğu bilinci içerisinde, birlik,  beraberlik, sorumluluk ve en önemlisi de ahlak kuralları içerisinde proje ve hizmet odaklı, merkezci değil katılımcı, şeffaf, üyesinin ayağına gidebilen, üyesinin ve aynı zamanda ilçelerinin, ekonomik, sosyal, kültürel sorunlarını o bölgedeki meclis üyeleri ile tartışan bilgi sahibi olan sadece sorunu dillendiren değil çözüm önerileri de getiren üyelerinin, meclis üyelerinin ceketlerindeki parti rozetleriyle değil bilgiye dayalı sevgiye dayalı kavgacı değil uzlaştırıcı, yaptığı işin toplumsal düzeyini değerlendirerek, ülkesini seven, insanını seven birlikte düşünen, birlikte üreten, birlikte hareket eden, insanları taraf eden değil, bölen değil, birleştirici kaynaştırıcı, bir değişim anlayışı ile yola çıkarak ve sizlerin de teveccühleri ile de 8 yıldan beri dürüst bir şekilde görev yapıyor ve sizlerin karşısına alnımız açık bir şekilde çıkabiliyoruz. Artık bu anlayış odamızda oturmuş ve geleneksel hale gelmiştir. Birlik ve beraberlik içerisinde hizmet edilmeye devam edilecektir. Türkiye'nin en saygın odalarından biri olan Muğla Ticaret ve Sanayi Odamız'ın artık geriye değil ileriye gideceğinden lütfen emin olunuz. Siyaset aracılığı ile bu birliğin bozulmasına izin vermedik vermeyeceğiz.

Kişisel beklenti ve hırslarımızı geride bırakarak odamızın sadece hizmet etme yeri olduğu bilinciyle birlik ve beraberlik içinde yeni projelerimizi mevcut yönetimimiz ve ilçelerimizden katılacak yeni değerli gönüldaşlarımızla birlikte yeni projelerimizi gerçekleştirmek üzere sizlerin hizmetin de olmaya devam edeceğiz. Önemli olan kişilerin bir yerde olması değil, birliktelik ruhu içinde hizmet edilmesidir. Bu düşüncenin öne çıkarılması ve kalıcı olması gerektiği inancındayız. Hepinizin bildiği gibi bir seçim süreci yaşamaktayız. İsterdik ki muğla birlik ve beraberlik içerisinde bu seçimlere gitsin, daha önce de söylediğim gibi önemli olan kişiler değil kurumlardır. Kurumların asla yıpratılmaması gerekmektedir. Daha önce meclisimizde ve yönetimimizde bulunan şu anda da meclisimizde bulunan arkadaşlarımız aday oldular. Kendilerine ayrılmamalarını önümüzdeki dönemde bu projeleri ile hep beraber yapalım diye çabalarımız oldu ancak baktık ki olmuyor. Kendilerine başarı dileklerimizle yolunuz açık olsun dedik.

 

8 yılda ne yaptınız demiyoruz

Kimseyi eleştirmiyoruz. 8 yılda ne yaptınız demiyoruz. Demokratik bir ortamda seçimin geçmesi için azami gayret gösteriyoruz. Hepsi değerli arkadaşlarımız diyoruz. İlk dönem beraber çalıştık. Katkıları için teşekkür ediyoruz. (çamur-iftira atmıyoruz. Hesap vermekten çekinmedik çekinmeyiz) hatta kuruluşumuzdan beri görev yapan tüm yöneticilere, tüm başkanlara sonsuz teşekkür ediyoruz. Biz böyle bir kültürden böyle bir anlayıştan geldik. Bunu da asla görevde olsak, görevde kalmasak, görev almasak da hiç değiştirmeyeceğiz. Yapılan her şeye teşekkür edeceğiz, biz daha iyisini yapacağız diyeceğiz. Böyle olması gerekir. Bu süreçte bizleri çok yakından destekleyen, sevgili kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve oda ve dernek başkanlarımıza, ayrım yapmadan siyasi partilerimizin ilçe başkanlarına, birer meclis üyesi, yönetim kurulu üyesi gibi sorumluluk alarak bizlere katkı verdiler” diye konuştu.

 

Sakaraltından umutlarını kestiler

Sakaraltı'nın çok değerli MUTSO üyeleri sizleri şahsım ve yönetim kurulu adına saygıyla selamlıyorum. Bundan tam 8 yıl önce sizlerle birlikte çıktığımız bu yolda belki çok tecrübemiz yoktu, neyi nasıl yapabileceğimizi tam olarak bilmiyorduk fakat sizlerle çok güçlü bir gönül birlikteliği kurmuştuk. Bu birliktelik zamanla grup içerisinde samimiyeti, aidiyet duygusunu, herhangi bir menfaat gözetmeksizin birbirinin yanında olma duygusunu öylesine geliştirdi ki her bir üyemizin iyi gününde kötü gününde hep birlikte olduk. Birlikte güç kazandık, tecrübe kazandık. Bunlar olurken birbirimizi hep sahiplendik, cesaretle yeni atılımlar yapmaya başladık. Bugün burada onurla gururla birlikte bulunabiliyorsak eğer, birbirimizin yüzüne bakıp gülümseyebiliyorsak bu hepimizin başarısıdır. Sakaraltı'nın çok değerli MUTSO üyeleri, bu seçim dönemi başlangıcında rakiplerimiz ilk olarak bu grubu parçalamayı denediler. Araç olarak siyaseti denediler olmadı, kişisel ilişkileri denediler olmadı, ticari menfaatler sağlamayı denediler olmadı, şu anda artık rakiplerimiz Sakaraltı'ndan tamamen umutlarını kesitiler. Bu onurlu ve dik duruşunuzdan dolayı ben de sizlerle gurur duyuyorum. Bizler göreve geldiğimiz ilk günden itibaren odanın üyelere hizmet etme yeri olduğunun, iyi hizmet vermenin yanında üyelerin bu hizmetlere kolayca ulaşabilmelerinin de çok önemli olduğu gerçeğinden yola çıkarak ilk temsilciliğimizi Ortaca'da açtık. Bu yıl ortaca, Köyceğiz ve Dalaman'a hizmet verecek yeni hizmet binamızın yerini aldık. Seçimlerden sonra hemen projelerini hazırlatıp inşaatını da çok kısa bir sürede bitireceğiz. Bizleri büyük bir güvenle destekleyen üyelerimiz aynen Muğla'da olduğu gibi çok şık ve güzel bir binada hizmet almaya başlayacaktır. Misafirlerini ağırlayabilecekler, her türlü toplantılarını ve kültürel faaliyetlerini odalarında yapabileceklerdir. Çok önem verdiğimiz bir diğer projemiz de bildiğiniz gibi fuar ve yaşam alanı projemizdir. Muğla ilinin kaderini değiştirecek boyuttaki bu projemizi ve gıda ihtisas organize sanayi bölgesi projemizi de bitirdikten sonra, yaşadığımız kente birazcık da olsa borcumuzu ödeyebilmiş olmanın huzuruyla görevlerimizi arkadan gelen gençlere devredeceğiz. En güzele hep birlikte onur ve gururla yürüyebilmek dileğimle hepinize saygılarımı sunarım” dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2013, 19:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER