21 Haziran 2018 Perşembe

Yatağan'da karı koca kavgası kanlı bitti: 1 ölü

Salonda İstiklal Marşı’nın dizeleri yankılandı

Yatağan ilçesinde, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla program düzenlendi

13 Mart 2018 Salı 15:23
Bu haber 260 kez okundu
Salonda İstiklal Marşı’nın dizeleri yankılandı

 İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü dolayısıyla Yatağan Termik Enerji Üretim AŞ Enerji Direktörlüğü Sosyal Tesisleri’nde program düzenlendi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törene, Yatağan Kaymakamı Hayrettin Çiçek, Belediye Başkanı Yardımcısı Kemal Dülger, İlçe Emniyet Müdür Vekili Ahmet Bilgiç, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Engin Ocak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Baykal, daire amirleri, AK Parti İlçe Başkanı Ali Tekin, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Yatağan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Türkan Koca, milleti millet yapan manevi değerlerin başında bayrak ve milli marşın geldiğini söyledi.

Bayrak ve milli marşın, milletin onuru ve namusu olduğuna vurgu yapan Koca, “Ulusal birliğimizi güçlendiren, ulusal duygularımızı coşturan İstiklal Marşımız, büyük yurt sevgimizi, paylaştığımız ortak değerlerimizi, ortak ülkümüzü anlatan dizeleriyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlığının en önemli simgelerindendir” dedi.

Koca, İstiklal Marşı’nın sevmenin Türkiye’yi sevmek olduğunu kaydederek, şöyle konuştu:

“İstiklal Marşı’nı coşkuyla söylemek, ülkemize ve bağımsızlığımıza sahip çıkmaktır. Bağımsızlığımıza sahip çıkmak ise onurumuza sahip çıkmaktır. İstiklal Marşımızı söylerken bizlerin göstereceği ciddiyet ve coşkunun derecesi bize bırakılan yüce mirasa ne denli sahip çıktığımızın göstergesidir. Bundan dolayıdır ki, bayrak törenlerine karşı her zamankinden daha duyarlı olmak, bağımsızlık sevdası ile bu toprağa düşmüş şehitlerimize karşı boynumuzun borcu olmalıdır. Ancak o zaman İstiklal Marşımızın şairi üstat Mehmet Akif Ersoy’un ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’ duası gerçekleşir.”

Program, İstiklal Marşı’nın kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü nedeniyle düzenlenen “İstiklal Marşı Okuma Yarışması”nda dereceye giren öğrencilerin ödüllerinin verilmesi ve oratoryo gösterisiyle sona ererken, yarışmada dereceye giren öğrencilerin İstiklal Marşı’nı gür bir sesle okuması programı izleyenlerin beğenisini kazandı.

Burak Alper KUŞ

banner19

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
SPOR TOTO SÜPER LİG
Tür seçiniz:
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV