Şampiyonlar Çim Sahaya Kavuşuyor

Okul Sporları Açık Alan Hokey Genç Kızlar Türkiye Şampiyonu ve Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonu için Yatağan’da tören düzenlendi. Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer; “Bozüyük'e en kısa sürede çim hokeyi sahasını yapacağız. Merkez Menteşe'deki çocuklarda burada spor yapacaklar. Menteşe'ye daha sonra yaparız" diyerek şampiyon sporculara çim saha sözü verdi.

Şampiyonlar Çim Sahaya Kavuşuyor
 Zonguldak’da düzenlenen Okul Sporları Açık Alan Hokey Genç Kızlar Türkiye Şampiyonu Muğla Ticaret Meslek Lisesi Hokey Takımı, aynı turnuvada Türkiye ikincisi olan Muğla Kız Meslek Lisesi Hokey Takımı ve Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonu olan Yatağan Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu için Muğla’nın Yatağan ilçesinde bağlı Bozüyük Mahallesi’ndeki Ayser-Kazım Eren Ortaokulu bahçesinde tören düzenlendi.

Törene, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Yatağan Kaymakam Vekili Veli Biçer, Yatağan Garnizon Komutanı Yüzbaşı Kamil Kıspet, Yatağan Belediye Başkanı Haşmet Işık, İl Milli Eğitim Müdürü Zekeriya Çınar, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Şeref Batur, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Bekir Çeker, Bozüyük Mahalle Muhtarı Vahdettin Beçin, öğrenciler ve velileri katıldı.

Okul Sporları Açık Alan Hokey Genç Kızlar Türkiye Şampiyonu olan Muğla Ticaret Meslek Lisesi Hokey Takımı’nın ödülünü, Muğla Valisi Mustafa Hakan Güvençer verdi. Güvençer, bu sırada yaptığı konuşmada, Bozüyük’te düzenlenen törenin hayatı boyunca katıldığı en güzel törenlerden biri olduğunu söyledi.

Güvençer, şöyle konuştu:

“Bir kısmımız mutlak suretle şuan paylaştığımız anın öneminin farkında. Bir kısmımız ise bu olup biteni biraz küçümsüyorsa da, göreceksiniz ki zaman; bu anın kıymetini bilenleri haklı çıkaracak. Asla ve asla küçümsenemeyecek çok önemli, güzel ve büyük bir başarının mutluluğunu paylaşıyoruz. Bu sadece çocuklarımızın, Bozüyük’ümüzün, Muğla’mızın değil, bence ülkenin gelecekteki başarısının en somut adımlarından biridir. Bize bu mutluluğu tattıran bütün çocuklarımızı yürekten kutluyorum.”

Okul Sporları Açık Alan Hokey Genç Kızlar Türkiye ikincisi Muğla Kız Meslek Lisesi Hokey Takımı’nın ödüllerini Menteşe Kaymakamı Arslan, Okul Sporları Açık Alan Hokey Yıldız Erkekler Türkiye Şampiyonu Yatağan Bozüyük Ayser-Kazım Eren Ortaokulu’nun ödülünü ise Yatağan Kaymakam Vekili Biçer verdi.

Bozüyük Ayser-Kazım Eren Yıldız Erkekler Çim Hokeyi takımının kaptanı Ceyhun Parlak’ın şampiyonalara zor şartlarda ve beton sahada hazırlandıklarını belirtmesi üzerine konuşan Vali Güvençer, "Yatağan Kaymakamı ve Belediye Başkanı'na görev veriyorum. Her türlü desteği de sağlayacağız. Bozüyük'e en kısa sürede çim hokeyi sahasını yapacağız. Merkez Menteşe'deki çocuklarda burada spor yapacaklar. Menteşe'ye daha sonra yaparız" diyerek çim saha sözü verdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2014, 20:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner68