Şampiyonlar Törenle Ödüllendirildi

Yatağan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde bu yıl 10.'su düzenlenen satranç kursu sonunda organize edilen turnuvada dereceye giren öğrenciler, dün Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Lokali'nde gerçekleştirilen törenle ödüllendirildi.

Şampiyonlar Törenle Ödüllendirildi
 Yatağan Halk Eğitim Merkezi bünyesinde 10 yıldır düzenlenen satranç kursu ve turnuvası sona erdi. 
Kurslar, Yıldızlar ve Küçükler kategorisinde toplam 72 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirilirken, kurs bitiminde 40 öğrencinin katılımıyla düzenlenen turnuvaların şampiyonları da belli oldu. 
Yıldızlar kategorisinde; Salih Mert Avcı birinci, Aleyna Dikmen ikinci, Yüksel Başoğlu üçüncü ve Emre Bilgi dördüncü olurken,  Küçükler kategorisinde ise birinciliği Cafer Kocaaslan göğüsledi, ikinci Mikail Kılıç, üçüncü Ali Tanrıseven ve dördüncü Hüseyin Cançakır oldu. 
Turnuvanın sona ermesinin ardından dereceye giren öğrenciler için Yatağan Orman İşletme Müdürlüğü Lokali'nde düzenlenen ödül törenine ise Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek, Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal, Yatağan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çırpan, İlçe Satranç Temsilcisi Kutlu Can ve dereceye giren öğrencilerin aileleri katıldı. 
İlçe Satranç Temsilcisi Kutlu Can tören sırasında yaptığı konuşmada; “Öğrencilerimiz 2012 Ekim ayından bu yana aldıkları kursların meyvesini topluyor. Bu yıl 10.'sunu düzenlediğimiz kurslarımız Yıldızlar ve Küçükler olmak üzere iki kategoride 72 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi ve ardından 8 hafta süren turnuvalarımıza geçildi.
Turnuvalara iki kategoriden toplam 40 öğrencimiz katıldı ve her iki kategoriden 4'er öğrencimiz derece elde etti. Bütün öğrencilerimize tebrik ediyor ve kursların düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullanırken, Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven ise söz konusu kursların önemine vurgu yaptı ve; “bu gibi kurs ve turnuvalar çocuklarımızın sosyal-psikolojik gelişimleri için çok önemli. Çocuklarımıza verilen eğitimlerin sadece ders ve bilgi donatımıyla sınırlandırılmaması gerekli. Yatağan Milli Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde çalışmalarını sürdüren Halk Eğitim Merkezimizin benzer çalışmalarını destekliyoruz ve emeği geçen herkesi tebrik ediyoruz” dedi. 
Yapılan konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilerin ödülleri ise Yatağan Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, Yatağan Orman İşletme Müdürü H. Hakan Zeybek ve Yatağan Milli Eğitim Müdür Vekili Mustafa Baykal tarafından takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2013, 19:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER