Sanayi Esnafı Gelişen Teknolojinin Peşinde

Gelişen teknolojiye ayak uydurabilmek amacıyla her yıl çeşitli fabrika ve tesislerde incelemelerde bulunan Yatağan Sanayi esnafları geçtiğimiz hafta sonu binek ve hafif ticari araç ön süspansiyon takımları üretiminde yaptığı girişimlerle dikkat çeken Teknorat firmasının Düzce fabrikasında incelemelerde bulundular.

Sanayi Esnafı Gelişen Teknolojinin Peşinde
 Gelişen teknolojiyi takip etmek amacıyla her yıl çeşitli geziler düzenleyen Yatağan Sanayisi esnafları bu yıl ki geziyi binek ve hafif ticari araçlar için ön süspansiyon takımları üreten Teknorat firmasına düzenledi.

50 farklı ülkeye ihracat gerçekleştiren Teknorat firmasının Düzce Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 40 bin metrekare kapalı alanıyla hizmet veren fabrikasını ziyaret eden esnaflar iki gün sürecek olan gezinin startını geçtiğimiz Cuma akşamı verirlerken, gezi hakkında açıklamalarda bulunan Yatağan Sanayi Sitesi Başkanı Adem Yaran; “Binek ve hafif ticari araç ön süspansiyon takımları üreten Teknorat Düzce tesisleri toplam 50 farklı ülkeye yedek parça ihraç etmektedir. Düzce Organize Sanayi Bölgesi’nde 67.000 m2 alanda 40.000 m2’lik kapalı alanıyla yaklaşık 1000 kişiye istihdam sağlayan tesis Yatağan ve Muğla esnaflarını 46 kişilik özel otobüsle davet etti.

Bu tip geziler esnafımızın teknolojiyi yerinde görmeleri için bulunmaz bir fırsat ve bu gelişmeleri takip ederek yerli üretimi desteklememiz gerekiyor. Sanayi esnafımızın her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği fabrika ziyaretleri onların verimini artırmakla birlikte kendilerini yeni teknolojilere hazırlamaktadır. Bu davetten dolayı Teknorat ve Süpsan temsilcileri ve fabrika yöneticilerine sonsuz teşekkür ediyoruz ve bu tip etkinliklerin devam etmesini diliyoruz” şeklinde konuşurken, esnafları uğurlayanlar arasında yer alan Yatağan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mustafa Kuzu; “Öncelikle sanayi esnafımıza hayırlı yolculuklar diliyorum. Teknolojideki gelişmelerin bu gibi gezilerle takip edilmesi çok güzel. Benzer geziler sayesinde esnaflarımız gelişen teknolojiyi yerinde takip ederek, bu değişime ayak uydurma imkanı bulabiliyorlar” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2013, 20:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner56