Sanayi Esnafından Tersaneleri Kıskandıran Çalışma

Bayır Beldesi sanayi esnafının 1 yıllık çalışma sonrası tamamladığı 250 Bin TL değerindeki 12 metrelik lüks yat Akyaka’da denizle buluştu.

Sanayi Esnafından Tersaneleri Kıskandıran Çalışma
 Bayır Beldesi Sanayi esnafının 1 yıl emek vererek yapımını tamamladığı 12 metrelik lüks yat Akyaka’da denizle buluştu.

250 Bin TL değerindeki yatın sanayi imkanları dahilinde yapılan ilk yat olduğu belirtilirken,

Muğla’da özel bir hastanede görev yapan Opr. Dr. İbrahim Kahraman’ın siparişi üzerine yapılan yatın dış tasarımının bizzat Dr. Kahraman tarafından dizayn edildiği öğrenildi.

Bayır Sanayi Sitesi’nin proje için her türlü imkana sahip olduğunu dile getiren Dr. İbrahim Kahraman; “ Hayalim olan yatın dış tasarımını kendim dizayn ettim. Ancak o dizayna hayat verebilecek bir yer aradım. Araştırmalarım sonunda Bayır Sanayi Sitesi’nin çalışmayı yapabilmek için her türlü imkana sahip olduğunu öğrendim. Yaklaşık 8 esnafımızın yürüttüğü 1 yıllık çalışma sonunda yat tamamlandı. 12 metre uzunluğundaki yat tam konfora sahip ve açık denizlerde bulunan yatlardaki her türlü konfora sahip” ifadelerini kullanırken, Bayır Belediye Başkanı Cumhur Çoban ise Bayır Sanayi esnafıyla gurur duyduğunu belirtti.

Yatın bütün parçalarının Bayır’da üretildiğini ve montajlandığını dile getiren Başkan Çoban; “Bu yat tersanede değil beldemizin sanayi esnafları tarafından Bayır’da yapıldı. Çok güzel bir eser ortaya çıkardılar. Eğer istenilirse sanatkarlarımızın neler yapabileceğini ispat ettiler, hepsini kutluyorum, İbrahim Bey’e de teşekkür ediyorum” dedi.

12 metrelik yat imalathanenin üst perde duvarları kırılarak vinçle tıra yüklenirken, yatın Akyaka’dan suya indirileceği ve denizle buluşacağı öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Ağustos 2013, 18:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER